Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1140
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Chętni do budowy basenu

Piątek, 29 stycznia 2021, 15:56
Autor: red
Świdnica: Chętni do budowy basenu
Fot. UM Świdnica
Trzy oferty wpłynęły w związku z ogłoszonym przez miasto Świdnica przetargiem na przebudowę basenu letniego. Najniższa opiewa na ok. 30 milionów złotych brutto. Miasto na realizację inwestycji zarezerwowało 35 mln zł.

W tracie jawnej sesji otwarcia ofert, w obecności przedstawicieli wykonawców, okazało się że do zamawiającego wpłynęły trzy oferty: konsorcjum firm PRE-FABRYKAT Sp. z o.o. AKVAHELP METAL spol. s.r.o. - 32 986 140 zł; KARPAT BUD Sp. z o.o. - 35 178 000 zł; PPHU TRANSCOM Sp. z o.o. - 30 497 850 zł. Czwarty komplet dokumentów, przesłany przez konsorcjum firm ALSTAL GRUPA BUDOWLANA Sp. z o.o. sp. k. i ALSTAL INVESTMENT Sp. z o.o. sp. k nie jest ofertą złożoną na realizację przedmiotowej inwestycji. Teraz rozpocznie się analiza złożonych dokumentów. Rozstrzygnięcie przetargu planowane jest wiosną.

Przypomnijmy, że inwestycja realizowana będzie w formule „zaprojektuj - wybuduj”. Jej zakres obejmie opracowanie dokumentacji projektowej oraz przebudowę kompleksu, czyli: budowę stalowych niecek basenów o łącznej powierzchni ponad 2,5 tys. m2 wraz z wyposażeniem, zjeżdżalni, wodnego placu zabaw, tarasów wraz z żaglami solarnymi, trybun, altan wypoczynkowych, wieży ratowniczej, przebieralni, budynku technologii basenowej wraz z zagospodarowaniem terenu, infrastrukturą komunikacyjną, małą architekturą oraz nasadzeniem zieleni. Wykonany zostanie także demontaż, oczyszczenie i ponowny montaż dwóch zabytkowych rzeźb.

Nowością na kąpielisku będzie wodny plac zabaw z dwoma zjeżdżalniami i wieloma urządzeniami zabawowymi dla dzieci. Znajdą się tam m. in.: armatki wodne, wiadra przelewowe, tryskające dysze w kształcie jeżyków, liści czy też muchomorów. Kolejną atrakcją dla nieco starszych amatorów wodnych kąpieli będzie 60-metrowa zjeżdżalnia rurowa oraz 15-metrowa zjeżdżalnia jednotorowa. Baseny rekreacyjne wyposażone zostaną w platformy dla osób niepełnosprawnych, a wśród urządzeń wodnych znajdą się m.in.: dzika rzeka, kula generująca fale, gejzery powietrzne, ścieka pontonowa czy też przyrządy do masażu. Dla szukających ochłody i cienia przygotowane zostaną altany na lekkiej konstrukcji drewnianej z zadaszeniem materiałowym zsuwanym. Nie zabraknie również przebieralni, siedzisk i ławek.

Po modernizacji lodowiska i stadionu remont basenu jest kolejną ważną inwestycją dotyczącą unowocześnienia obiektów sportowych, którą miasto zrealizuje. Co roku kąpielisko odwiedza od 30 do 40 tysięcy osób. Kompleks basenów to prawie stuletni obiekt, który wymaga przebudowy, aby dostosować go do obecnie panujących standardów. Basen będzie udostępniony mieszkańcom po przebudowie w 2023 roku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group