Wtorek, 23 kwietnia
Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Czytających: 1164
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Chętnie odwiedzany staw

Niedziela, 24 marca 2024, 13:11
Aktualizacja: 14:12
Autor: red
Żarów: Chętnie odwiedzany staw
Fot. UM Żarów
To miejsce chętnie odwiedzane przez naszych mieszkańców i spacerowiczów. I nic dziwnego, bo teren stawu miejskiego w Żarowie po rewitalizacji zmienił się nie do poznania.

Nowe ścieżki, oświetlenie, pływający pomost i fontanna, a także wytyczona strefa relaksu i wypoczynku – to wszystko jest do dyspozycji odwiedzających. Prace przy realizacji tej inwestycji prowadzone były przez kilkanaście miesięcy, ale opłacało się tyle czekać, bo miejsce to robi naprawdę duże wrażenie.

- Staw i zagospodarowany teren przy ul. Wyspiańskiego w Żarowie jest idealnym miejscem na spacery i wypoczynek. Zapraszam Państwa do odwiedzenia tej części naszego miasta. Przez ostatnich kilka miesięcy prowadziliśmy tutaj intensywne prace, co widać gołym okiem. Przebudowaliśmy ciągi komunikacyjne, przy których na odwiedzających czekają nowe ławki. Zamontowaliśmy urządzenia do zabawy dla dzieci, a cały teren stawu został oświetlony i wyposażony w monitoring. Nad stawem postawiliśmy pomost i pływającą fontannę, które dodały uroku temu miejscu. Powstała tutaj również strefa relaksu, a w niej nowe stoliki do gry w szachy i plenerowe leżaki, które z pewnością zapewnią mieszkańcom chillout nad wodą. Cały teren obsadziliśmy roślinnością i nasadzeniami, które już niebawem rozkwitną i jeszcze bardziej ubarwią to miejsce – mówi zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Przypomnijmy, że inwestycje nad stawem miejskim w Żarowie prowadzone były w ramach tego samego projektu, co modernizacja parku „Rewitalizacja terenów zielonych na obszarze miasta Żarów”, na realizację którego gmina Żarów pozyskała 4.500.000 złotych dofinansowania z Programu Rządowego Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Łączny koszt modernizacji stawu i parku miejskiego to kwota 5.261.053,10 złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group