Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 586
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Chodnik dla mieszkańców

Piątek, 11 czerwca 2021, 7:54
Autor: red
Żarów: Chodnik dla mieszkańców
Fot. UM Żarów
Zakończyły się prace przy budowie ścieżki pieszo–rowerowej przy ul. Słowiańskiej w Żarowie.

Chodnik został oficjalnie przekazany do użytku mieszkańców, a odbiór inwestycji potwierdzili zastępca burmistrza Przemysław Sikora, Wojciech Lesiak z Referatu Gospodarki Komunalnej i Inwestycji Urzędu Miejskiego w Żarowie oraz wykonawca zadania inwestycyjnego.

To jeszcze nie koniec zaplanowanych zadań, które będą realizowane przy ul. Słowiańskiej. W tej chwili trwają prace przy zagospodarowaniu terenów pod miejsca postojowe.

- Tak jak deklarowaliśmy wcześniej, początkiem czerwca, zakończyły się prace przy budowie nowej nawierzchni ścieżki pieszo-rowerowej przy ul. Słowiańskiej w Żarowie. Droga także została wyremontowana po zakończonych pracach kanalizacyjnych, a na całej długości jezdni ułożony został najazdowy krawężnik. W chwili obecnej prowadzimy jeszcze prace przy zagospodarowaniu wyodrębnionych miejsc postojowych, które potrwają najprawdopodobniej jeszcze kilka tygodni – wyjaśnia Wojciech Lesiak z Referatu Gospodarki Komunalnej i Inwestycji Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Koszt budowy ścieżki pieszo-rowerowej to kwota ponad 400 tysięcy złotych. Inwestycja została sfinansowana z dodatkowych pieniędzy, które gmina Żarów otrzymała z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w ramach środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla gmin i powiatów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group