Wtorek, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 1452
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Chodnik do przebudowy

Poniedziałek, 13 maja 2024, 15:35
Autor: red
Świdnica: Chodnik do przebudowy
Fot. UM Świdnica
Rozpoczyna się przebudowa chodnika przy ul. Marii Konopnickiej, na odcinku pomiędzy ul. Bohaterów Getta a ul. 1 Maja – wokół Ogródka Jordanowskiego w Świdnicy.

Może to powodować czasowe trudności w dostępie do odnowionego skweru. Na pewno jednak przez ten czas przynajmniej jedno z wejść będzie otwarte. Zależy nam na poprawie komfortu pieszych. Za utrudnienia przepraszamy i liczymy na wyrozumiałość mieszkańców.

Obszar ten jest historycznym układem urbanistycznym, objętym ochroną konserwatorską. Prace polegać będą na przebudowie nawierzchni chodnika na nawierzchnię z płyt granitowych o wymiarach 50 x 50 i kostki granitowej. Zamontowany zostanie także nowy krawężnik.

W związku z licznymi przełomami w jezdni, bezpośrednio przylegającej do przebudowywanego ciągu pieszego, wykonany zostanie także częściowy remont nawierzchni z masy mineralno-bitumicznej wraz ze wzmocnieniem konstrukcji jezdni.

Wykonawcą zadania jest firma Sudeckie Drogi Sp. z o.o. ze Świdnicy. Prace potrwają około 12 tygodni. Ich wartość to 318 570 zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group