Sobota, 24 lutego
Imieniny: Bogusza, Macieja
Czytających: 871
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Chodnik już w użyciu

Środa, 31 stycznia 2024, 7:52
Autor: red
Żarów: Chodnik już w użyciu
Fot. UM Żarów
Zakończyła się budowa odcinka chodnika przy ul. Łokietka w Żarowie. Był to pierwszy etap inwestycji, bowiem chodnik zostanie przebudowany także na całej długości.

Inwestycja będzie kontynuowana również w tym roku. Koszt budowy nowego chodnika wyniósł 55 000 zł. Zadanie zostało zrealizowane we współpracy ze Spółdzielnią Mieszkaniową w Świebodzicach. Budowę nowego ciągu pieszego sfinansowano ze środków budżetu gminy Żarów. Połowę kosztów na realizację tego zadania przekazała również Spółdzielnia Mieszkaniowa. Był to kolejny etap prac, który został zrealizowany w tym miejscu. W minionym roku, w związku ze zgłoszeniami mieszkańców osiedla, zamontowaliśmy w rejonie przejścia dla pieszych słupki blokujące, co wpłynęło na poprawę bezpieczeństwa. Posadziliśmy także nowe drzewa na terenie placu zabaw przy ul. Łokietka w Żarowie. Inwestycje w tym miejscu nadzorowali zastępca burmistrza Przemysław Sikora, a także radna Anna Żurek.

- W imieniu swoim, a także mieszkańców osiedla, składam podziękowania na ręce zastępcy burmistrza Przemysława Sikory za pomoc i starania, dzięki czemu rozpoczął się tak wyczekiwany przez wszystkich remont chodnika przy ul. Łokietka w Żarowie. To nie było jedyne zadania, które dzięki trafnym decyzjom i wsparciu, zostały wykonane. Mam tu na myśli bezpieczne przejścia zrealizowane przy ul. Łokietka oraz Chrobrego w Żarowie. Udało nam się także posadzić drzewa na placu zabaw. Mamy wiele planów, które chcielibyśmy tutaj wykonać i myślę, że z pomocą zastępcy burmistrza Przemysława Sikory, uda nam się je wszystkie zrealizować – mówi radna Anna Żurek.

Nowe chodniki powstały także na terenach wiejskich, w kilku miejscowościach. Inwestycje zostały przekazane do użytku naszych mieszkańców pod koniec 2023 roku.

- Jak co roku staramy się poprawić bezpieczeństwo mieszkańców, zwłaszcza pieszych w naszych miejscowościach. Dlatego, zgodnie z wolą mieszkańców wsi, budujemy chodniki z funduszu sołeckiego. W minionym roku nowe chodniki powstały w Wierzbnej, Mrowinach, Kalnie, Łażanach, Bukowie oraz Imbramowicach. Część z tych chodników powstało przy drogach powiatowych i te inwestycje zrealizowaliśmy w ramach porozumienia z powiatem świdnickim. W Żarowie natomiast, w ramach porozumienia ze Spółdzielnią Mieszkaniową w Świebodzicach, zakończyliśmy budowę fragmentu chodnika przy ul. Łokietka w Żarowie. Jesteśmy już po rozmowie z prezes Spółdzielni panią Elżbietą Krzan i w tym roku zrealizujemy kolejny etap tej inwestycji – mówi zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group