Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1005
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Chodnik oddany

Piątek, 2 sierpnia 2019, 13:58
Autor: red
Żarów: Chodnik oddany
Fot. UM Żarów
Zakończyły się prace przy remoncie chodnika przy ul. Krzywoustego w Żarowie.

Był to już kolejny etap tego zadania i chodnik został wyremontowany na odcinku, który wymagał pilnej modernizacji. Inwestycja została zrealizowana we współpracy ze Spółdzielnią Mieszkaniową w Świebodzicach.

Dziś, w obecności burmistrza Leszka Michalaka, zastępcy burmistrza Przemysława Sikory, Tomasza Nitka dyrektora ds. technicznych i eksploatacyjnych w Spółdzielni Mieszkaniowej w Świebodzicach, Marcina Borgosza wykonawcy inwestycji oraz pracowników Referatu Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego w Żarowie dokonano odbioru nowego chodnika.
– Zgodnie z podpisaną umową z wykonawcą inwestycji oraz porozumieniem ze Spółdzielnią Mieszkaniową w Świebodzicach, przy ul. Krzywoustego oddany został do użytku mieszkańców chodnik o powierzchni 230 metrów kwadratowych wraz z dojściami do klatek schodowych. Było to kolejne zadanie, które realizowaliśmy na terenie żarowskiego osiedla wspólnie ze Spółdzielnią Mieszkaniową w Świebodzicach – mówi Agnieszka Gołuch z Referatu Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Łączny koszt realizacji tej inwestycji to kwota 50.922,00 złotych. Remont został sfinansowany ze środków własnych budżetu gminy Żarów oraz środków Spółdzielni Mieszkaniowej, która na to zadanie przeznaczyła połowę poniesionych kosztów 25.461,00 złotych. W 2018 roku, również przy współpracy ze świebodzicką spółdzielnią do użytku oddany został wyremontowany chodnik o powierzchni 250 metrów kwadratowych.

Chodnik przy ul. Krzywoustego w Żarowie nie został wyremontowany na całym odcinku ulicy, dlatego to zadanie będzie kontynuowane również w przyszłym roku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group