Środa, 28 lutego
Imieniny: Lecha, Romana
Czytających: 1214
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Chodniki i oświetlenie

Wtorek, 20 grudnia 2022, 13:59
Autor: red
Gmina Żarów: Chodniki i oświetlenie
Fot. UM Żarów
Rok 2022 powoli już się kończy, ale na terenie gminy Żarówa wciąż trwają prace inwestycyjne przy realizacji i kontynuacji wielu ważnych zadań.

Rozpoczęły się prace przy budowie kolejnych odcinków chodników w Mrowinach, Imbramowicach oraz Kalnie. Inwestycje prowadzone są przy drogach gminnych i powiatowych. Prowadzimy także prace przy instalacji nowych słupów oświetleniowych w Mrowinach, Mielęcinie, Mikoszowej, Kalnie i Żarowie.

- To kolejne ważne zadania inwestycyjne, które mają służyć poprawie jakości życia naszych mieszkańców. Prace przy budowie nowych chodników, trwają na terenach trzech naszych miejscowości, w Mrowinach, Imbramowicach oraz Kalnie. Koszt inwestycji wynosi ponad 150 tysięcy złotych. Zadanie jest finansowane ze środków budżetu gminy Żarów, przy wykorzystaniu funduszu sołeckiego. Nowe słupy oświetleniowe z oprawami LED zainstalowane zostaną przy Placu Wolności w Żarowie, w Mrowinach, Mielęcinie, Mikoszowej i Kalnie. Koszt zadań wyniósł blisko 110 tysięcy złotych – mówi Jadwiga Podolak z Referatu Inwestycji Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Łączny koszt realizowanych inwestycji to kwota 264.417,42 złotych. Zadania realizuje gmina Żarów ze środków budżetu i funduszu sołeckiego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group