Piątek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 931
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Chodniki to podstawa

Czwartek, 19 stycznia 2023, 9:44
Autor: red
Gmina Żarów: Chodniki to podstawa
Fot. UM Żarów
Mieszkańcy naszych wsi wiedzą, jak właściwie wykorzystać środki z funduszu sołeckiego. Wspólnie, na zebraniach wiejskich, decydują na jakie zadania przeznaczyć pieniądze z budżetu gminy Żarów, które mają do rozdysponowania jako fundusz sołecki.

Dzięki temu, w każdej miejscowości, realizowane są inwestycje, które służą poprawie życia wszystkich mieszkańców. Kilka dni temu, w obecności burmistrza Leszka Michalaka, zastępcy burmistrza Przemysława Sikory, radnych Rady Miejskiej, sołtysów wsi, wykonawców inwestycji oraz pracowników Urzędu Miejskiego w Żarowie, odbył się odbiór technicznych wykonanych chodników. Kolejne odcinki chodników powstały na terenie Mrowin, Wierzbnej, Imbramowic oraz Kalna.

- Cieszę się, że mieszkańcy inwestują w bezpieczeństwo, bo jest to sprawa najważniejsza. Fundusz sołecki to także gminne środki, ale oddane do dyspozycji mieszkańców. W tym roku również będziemy realizować kolejne odcinki chodników, które powstaną zarówno przy drogach gminnych, jak i powiatowych – mówił burmistrz Leszek Michalak.

- Ważne jest, że to mieszkańcy sami wskazują priorytety i decydują o realizacji wielu inwestycji, w ramach funduszu soleckiego. To właśnie przy udziale naszych mieszkańców powstały fragmenty chodników w Imbramowicach, Mrowinach, Kalnie czy Wierzbnej – dopowiadał zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Zrealizowane inwestycje to kolejne ważne zadania, które zostały przeprowadzone na terenach wiejskich. Nie tylko poprawiły estetykę, ale również mają istotny wpływ na poprawę bezpieczeństwa.

- Została zrealizowana kolejna część chodnika przy ul. Wojska Polskiego w Mrowinach. Służy to przede wszystkim poprawie życia naszych mieszkańców – mówił przewodniczący Rady Miejskiej Roman Konieczny.

- Zakończyła się kolejna inwestycja w Imbramowicach, budowa chodnika. Taka wspólna praca gminy, powiatu i funduszu sołeckiego przynosi bardzo dobre efekty – komentowała radna Joanna Kaczorowska.

- W minionym roku kostka została położona przy świetlicy wiejskiej w Kalnie, teraz przy przystanku autobusowym i sklepie. To centrum naszej wsi – mówił radny Mieczysław Myrta.

- Prace zostały wykonane profesjonalnie i bardzo się z tego cieszymy. W tym roku będziemy kontynuować inwestycje na terenie Wierzbnej i powstanie kolejny fragment chodnika. Tak wspólnie zadecydowaliśmy na zebraniu wiejskim – mówiła radna Zuzanna Urbanik.

Wszystkie inwestycje realizowała gmina Żarów. Zostały one sfinansowane ze środków budżetu gminy Żarów oraz funduszu sołeckiego, zgodnie z decyzją naszych mieszkańców. Prace przy drogach powiatowych zrealizowane zostały również we współpracy ze Służbą Drogową Powiatu Świdnickiego. Koszt zadań wyniósł blisko 200 tysięcy złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group