Czwartek, 18 kwietnia
Imieniny: Alicji, Bogusławy
Czytających: 1373
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Choinkowa zbiórka

Środa, 11 stycznia 2023, 15:55
Autor: red
Świdnica: Choinkowa zbiórka
Fot. UM Świdnica
Żywa choinka, piękny symbol Świąt Bożego Narodzenia, jest niestety bardzo krótkotrwałą ozdobą. Co z nią zrobić, gdy zaczyna gubić igły i tracić swoje walory estetyczne?

W każdy wtorek, do końca lutego, na terenie całego miasta odbierane będą naturalne choinki. W przypadku zabudowy jednorodzinnej, drzewka należy wystawić przed nieruchomość w dzień odbioru do godziny 06:00. W zabudowie wielorodzinnej oraz niezamieszkałej, drzewka należy wystawić przy pojemnikach na odpady komunalne lub przy altanach śmietnikowych. Proszę pamiętać, aby uprzednio zdjąć z choinki świąteczne ozdoby. Powinny być one wystawione bez stojaków i doniczek. Przez cały czas, zarówno choinki, jak i inne odpady zielone, można nieodpłatnie w dogodnym terminie dostarczyć do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych mieszczącego się przy ul. Metalowców 4 w Świdnicy.

Gdzie wyrzucić ozdoby choinkowe?

Jeżeli nie chcemy pozostawić ozdób na kolejny rok, bo na przykład uległy uszkodzeniu, należy je wyrzucić do odpowiednich pojemników. Zepsute światełka choinkowe to elektroodpady, które należy oddać do PSZOK lub do specjalnych pojemników na tego typu śmieci. Wszelkie ozdoby z tworzyw sztucznych kwalifikują się do pojemników na plastik i metal, a błyszczące bombki, mimo że tłuką się tak samo jak szkło, należy wyrzucić do kontenera na odpady zmieszane.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group