Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 967
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Chryzantemy na mieście

Wtorek, 17 listopada 2020, 13:08
Autor: red
Gmina Żarów: Chryzantemy na mieście
Fot. UM Żarów
Kolorowe, piękne, dorodne chryzantemy zdobią gminę Żarów. Kwiaty, odkupione od lokalnych producentów i sprzedawców, pojawiły się w różnych częściach miasta, przy Pomniku Pamięci Narodowej, skwerze przy targowisku miejskim, wiatach przystankowych i wielu innych lokalizacjach.

Chryzantemy zdobią również skwery na terenach wiejskich. Są to kwiaty, które od producentów, w ramach rządowej pomocy, wykupiła Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Całą akcję dekorowania miasta koordynował Urząd Miejski w Żarowie.

– Zadeklarowaliśmy chęć przyjęcia kwiatów, aby udekorować naszą gminę, a przede wszystkim wspomóc lokalnych przedsiębiorców, którzy ze względu na zamknięcie cmentarzy w okresie od 31 października do 2 listopada, nie mogli sprzedać kwiatów. Chryzantemy odkupiła Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w ramach rządowego programu pomocy osobom, które tych kwiatów nie sprzedały w czasie zamknięcia cmentarzy. Przestrzeń miasta zyskała na estetyce, a przedsiębiorcy, którzy w wyniku decyzji o zamknięciu cmentarzy pozostali z niesprzedanym towarem, otrzymali wsparcie – mówi zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Kolorowo, dzięki różnorodnym kwiatom, zrobiło się także na terenie sołectw. W Bukowie chryzantemy zdobią teren przy skwerze w centrum wsi i wiatach przystankowych. W Łażanach, o piękny wystrój wsi zadbały panie z Koła Gospodyń Wiejskich oraz członkowie Stowarzyszenia Miłośników Łażan "Przyjazna Wieś", którzy wzięli udział w akcji organizowanej przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dotyczącej wsparcia producentów chryzantem. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców postawiono łącznie w Łażanach 100 sztuk kwiatów. Zdobią one teraz całą wieś. Mieszkańcy pozostałych miejscowości również ukwiecili swoje sołectwa. Kwiaty zostały porozstawiane w różnych częściach wsi.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group