Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 757
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Chwile grozy w policyjnym areszcie

Środa, 26 listopada 2014, 12:43
Aktualizacja: 12:47
Autor: red.
Świdnica: Chwile grozy w policyjnym areszcie
Fot. KPP Świdnica
Wzięli zakładników, grozili użyciem broni. Trzech zatrzymanych przez świdnickich policjantów przestępców w trakcie osadzania w policyjnym areszcie, obezwładniło funkcjonariuszy, biorąc ich jako zakładników. Dwóm udało się uciec z zakładnikiem, jeden z policjantem–zakładnikiem zabarykadował się w areszcie, podczas negocjacji poprosił o samochód z pełnym bakiem. Wszyscy sprawcy zostali zatrzymani a zakładnicy odbici.

Chwile grozy, przeżyli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. Kilka minut po godz. 4.00 rano, w trakcie osadzania w policyjnym areszcie trzech sprawców przestępstwa, funkcjonariusze zostali zaatakowani przez osadzanych.

Jeden z zatrzymanych przebywając w pomieszczeniu profosa zabiera leżący na biurku nóż i grozi jego użyciem, drugi z zatrzymanych obezwładnia policjanta i odbiera mu broń służbową. Trzymając policjanta od tyłu z przyłożoną do głowy bronią dwóch sprawców wychodzi z nim przed budynek komendy, wsiadają do nieoznakowanego radiowozu i odjeżdżają. W nieznanym kierunku . Trzeciemu z zatrzymanemu nie udało się uciec. Po szarpaninie z profosem barykaduje się areszcie i bierze funkcjonariusza jako zakładnika – żądając podstawienia samochodu .

Do działań zostaje włączony policyjny negocjator, który w zamian za zwolnienie zakładnika, proponuje złagodzenie konsekwencji prawnych. Przedstawione propozycje zostają odrzucone , poczynania sprawcy są bardzo stanowcze. Zagrożone jest życie i drowie zakładnika.
Zostaje podjęta decyzja od podstawieniu samochodu , którego żąda sprawca. W momencie gdy sprawca wychodzi z aresztu z zakładnikiem trzymając cały czas nóż przyłożony do szyi, do akcji wkraczają antyterroryści, którzy odbijają zakładnika i obezwładniają sprawcę.

O ucieczce z aresztu zostają powiadomione przebywające na terenie Świdnicy patrole Straży Miejskiej i Policji.
Decyzją Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy do działań zostają skierowani funkcjonariusze z Oddziałów Prewencji. W tym samym czasie do jednostki dociera informacja, iż na drodze krajowej K35 uciekinierzy z zakładnikiem zatrzymują cywilny samochód, z którego wyrzucają kierowcę i odjeżdżają. W celu zatarcia śladów podpalają porzucony cywilny radiowóz.
Wezwani na miejsce strażacy gaszą podpalony samochód natomiast ekipa pogotowia udziela pomocy kierowcy, któremu skradziono samochód. W wyniku podjętych działań blokadowych w miejscowości Jaroszów policjanci zatrzymują uciekinierów z aresztu oraz uwalniają zakładnika.

To tylko szkolenie, którego celem jest sprawdzenie współdziałania funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy z pozostałymi służbami: Strażą Pożarną, Pogotowiem Ratunkowym, Strażą Miejską oraz Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego w zażegnaniu sytuacji kryzysowej zaistniałej na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

(KPP Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group