Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 937
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Ciąg dalszy święta Wallensteina w Świdnicy

Wtorek, 5 sierpnia 2014, 11:21
Aktualizacja: 11:22
Autor: red.
Świdnica: Ciąg dalszy święta Wallensteina w Świdnicy
Fot. organizator
Jeszcze nie opadł kurz bitewny na świdnickim rynku, gdzie armia Księcia Wallensteina staczała liczne potyczki, a już wkrótce w Świdnicy zobaczymy kolejną atrakcję nawiązującą do postaci czeskiego księcia, patrona Miasta Jicin. Tym razem ominą nas zaciężne oddziały biorące udział w wojnie trzydziestoletniej. Przyjedzie do nas natomiast barokowa trupa teatralna pod nazwą „Valdstejnskie Imaginarium”. Grupa odwiedzi Świdnicę z programem tematycznie odnoszącym się do postaci wybitnego wodza Albrechta von Wallenstein.

- Artyści określają swoją sztukę jako ruchomy kabaret barokowy ożywionych obrazów i snów o Albrechcie Wallensteinie i tajemniczej Loggi w mieście Jicin. Sądzę, że aktorzy zaprezentują nam ciekawe i niekonwencjonalne podejście do teatru ulicznego a ich przedstawienie przyciągnie wszystkich wielbicieli teatru – mówi Monika Pasternak-Domagała z Biura ds. Europejskich i Promocji Powiatu. Ekipa teatralna w składzie: Beata Bocek, Tomáš Bĕbal, René Vitvar, Jiří Vydra wystąpi 8 sierpnia, o godz. 21.00, na dziedzińcu przy Wieży Ratuszowej w Świdnicy. Przedstawienie o Wallensteinie zobaczą także mieszkańcy Kudowy Zdrój (6 sierpnia) i Dzierżoniowa (7 sierpnia).

Przedstawienie realizowane jest w ramach projektu pod nazwą „Wallenstein rozwija kulturę czesko-polską” w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska - Rzeczpospolita Polska 2007 – 2013.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group