Czwartek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 604
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Ciekawe pomysły

Poniedziałek, 17 sierpnia 2020, 11:35
Autor: red
Gmina Żarów: Ciekawe pomysły
Fot. UM Żarów
Cztery inicjatywy mieszkańców gminy Żarów zostaną zrealizowane w ramach projektu Gminna Kultura Powszechna.

Dzięki wsparciu, które Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie otrzymało z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ będą zrealizowane następujące projekty: warsztaty komiksu i bohaterów literackich, projekt „Nie święci garnki lepią”, „Wczoraj i dziś – Mrowiny w obiektywie” i „Budowa ekohoteli dla owadów”. Do naboru inicjatyw łącznie zostało zgłoszonych osiem pomysłów.

Projekty, które zostaną zrealizowane w ramach projektu Gminna Kultura Powszechna:

Warsztaty z tworzenia komiksu – Żarów
Zajęcia polegać będą na nauce podstaw tworzenia komiksów i kreacji bohatera literackiego. Uczestnicy zajęć poznają podstawy rysunku postaci, martwej natury i kompozycji przestrzeni. Poznają również zasady kreowania fabuły i postaci literackiej. Warsztaty poprowadzi autorka inicjatywy Karolina Salwowska, mieszkanka Żarowa.

Nie święci garnki lepią – Kruków
Inicjatywa ma na celu odkrycie i rozwinięcie potencjału kulturowego mieszkańców Krukowa. W ramach działań skierowanych do mieszkańców zostanie przeprowadzony cykl warsztatów rękodzielniczych - haft , ceramika, zdobnictwo użytkowe. Całość zakończy się wystawą zorganizowaną w Krukowie.

Budowa ekohoteli dla owadów – Wierzbna
Inicjatywa będzie miała charakter warsztatów dla dzieci i młodzieży. Podczas zajęć mieszkańcy własnoręcznie wykonają domki dla owadów, które zawisną w Wierzbnej. Dzięki wizycie profesjonalnego pszczelarza uczestnicy poznają od podszewki wszystko to, co jest związane z pszczelarstwem.

Wczoraj i dziś – Mrowiny w obiektywie
W ramach inicjatywy zostanie zorganizowany cykl spotkań poświęcony miejscowości, a dotyczyć on będzie nie tylko historii, ale również architektury. Zostanie również ogłoszony konkurs fotograficzny. Zorganizowane zostaną warsztaty fotograficzne i plastyczne dla mieszkańców. Inicjatorzy przewidzieli również ekspozycję stałą. W Mrowinach pojawią się tablice z mapą miejscowości i zaznaczonymi na niej najważniejszymi obiektami wsi.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group