• Czwartek, 19 września 2019
  • Godz. 19:00
  • Imieniny: Konstancji, Januarego, Teodora
  • Czytających: 821
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Co dalej z otaczarnią?

Wiadomości: Żarów
Czwartek, 23 maja 2019, 11:22
Autor: red
Fot. UM Żarów
Co dalej z otaczarnią? W poniedziałek, 20 maja, w Sali Narad Urzędu Miejskiego w Żarowie odbyło się spotkanie władz gminy, radnych oraz przedstawicieli Komitetu protestacyjnego „Nie dla otaczarni” w sprawie omówienia działań podejmowanych przez Burmistrza w sprawie wydania decyzji środowiskowej dla planowanej przez firmę Pro–Tra Building tzw. „otaczarni” w Żarowie.

W spotkaniu wzięli również udział przedstawiciele firmy Zielone Oko ze Świdnicy, która na zlecenie Urzędu Miejskiego w Żarowie przygotowała analizę postępowania administracyjnego w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla Wytwórni Mas Bitumicznych.

Na wstępie Burmistrz Leszek Michalak przedstawił zebranym działania, jakie były podjęte w tej sprawie w przeciągu ostatniego miesiąca, jaki minął od ostatniego spotkania, a Krzysztof Okrasiński omówił postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach w przypadku budowy wytwórni mas bitumicznych.

Po prezentacji wywiązała się dyskusja, w trakcie której przedstawiciele Komitetu protestacyjnego dopytywali o możliwości podejmowania dodatkowych działań zmierzających do zablokowania budowy wytwórni mas bitumicznych. Wypowiedzi Burmistrza Leszka Michalaka niosły jednoznaczną informację, że gmina podejmuje, zgodne z prawem działania, których celem jest zablokowanie inwestycji.

W podsumowaniu dyskusji przedstawiciele Komitetu stwierdzili, że akceptują działania podejmowane przez Burmistrza i oczekują, że doprowadzą do tego, że inwestycja nie powstanie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group