Środa, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 978
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: „Co nas kręci” – pokaz specjalny [KONKURS]

Środa, 18 czerwca 2014, 11:25
Aktualizacja: 11:28
Autor: red.
Świdnica: „Co nas kręci” – pokaz specjalny [KONKURS]
Fot. użyczone
27 czerwca o godz. 18.00 w świdnickim kinie Cinema3D odbędzie się pokaz specjalny filmu „Co nas kręci”. Dla naszych Czytelników do wygrania jedna rękawic para ufundowana przez firmę MODEKA (http://www.modeka.pl/pl/produkty/#!box/mesh/374//).

By zdobyć rękawice wystarczy wysłać mail na adres redakacja@swidniczka.com w tytule wiadomości wpisując Cinema3D, a w treści swoje imię i nazwisko. Zwycięzcę wyłoni losowanie. Na maile czekamy do 25 czerwca do godz. 18.00, a rękawice zostaną wręczone podczas eventu.

27.06.2014 - start godzina 18:00
* Porozmawiajmy o pasji: "Motocykle to coś co nas kręci" z udziałem znakomitych gości

* Czas uświetni pokaz odzieży firmy MODEKA

* Podziwiać będziemy wystawę motocykli ze Stowarzyszenia Motocyklowego RIDER Świdnica

* Dla widzów konkurs z atrakcyjną nagrodą

CO NAS KRĘCI? - Mitologia dwóch kółek jest nierozerwalnie związana z ikonografią Ameryki, kraju spętanego kilometrami autostrad zachęcających do dodania gazu i poczucia wiatru we włosach. W obrazkowej encyklopedii podświadomości zbiorowej pod hasłem "motocyklista" figuruje zapewne fotos Petera Fondy ze "Swobodnego jeźdźca" - grającego w końcu postać o jakże adekwatnym pseudonimie "Kapitan Ameryka". Dokument „Co nas kręci" tylko to powinowactwo potwierdza.

Idea jest prosta: zebrać zastęp fanów motocykli wszelkiej maści i sortu (a imię ich milion; zarówno entuzjastów, jak i obiektów fascynacji), a potem dać im opowiedzieć o swojej pasji. Kogo tu nie ma: młodzi i starzy, kobiety i dzieci, grubi i chudzi, zdrowi i chorzy... Jak mówi jeden z rozmówców: nigdy nie wiesz, kogo spotkasz na sąsiednim pasie - neurochirurga czy przywódcę narodu. W istocie: mamy tu american dream w pigułce – wspólny mianownik dwóch kółek jawi się jako narzędzie demokratyzacji i równouprawnienia. Reżyser Bryan H. Carroll stara się oddać to wrażenie intrygującej anonimowości, powstrzymując się od podpisywania swoich bohaterów. Kim są kolejne osoby wypowiadające się do kamery, dowiadujemy się dopiero z napisów końcowych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group