Sobota, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 549
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

"Co trzy głowy to nie jedna!"–wygrana Jaworzyny Śląskiej

Wiadomości: Jaworzyna Śląska
Sobota, 19 maja 2012, 9:06
Aktualizacja: 9:08
Autor: red
Fot. użyczone
Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej została nagrodzona w konkursie "Co trzy głowy to nie jedna!", przeprowadzanym przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach kampanii "Tydzień z Internetem 2012". Biblioteka znalazła się w gronie pięciu instytucji nagrodzonych za najlepsze relacje multimedialne.

Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu i umieszczeniu w serwisie YouTube lub prezi.com multimedialnej relacji ze spotkania, uzupełnionej o wypowiedź uczestnika spotkania oraz - opcjonalnie - o wypowiedź wolontariusza. Relacja, która została przez jury konkursu nagrodzona, dotyczyła spotkania, które odbyło się w jaworzyńskiej Bibliotece 28 marca br. pod hasłem "Zasadź drzewo w Internecie", a polegało na stworzeniu drzewa genealogicznego rodziny za pomocą narzędzi internetowych. W przedsięwzięciu uczestniczyli seniorzy ze Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Jaworzyny Śląskiej i wolontariusze z Klubu Młodzieżowego. W nagrodę SOKiBP otrzyma konsolę do gier XBOX 360 z sensorem Kinect, ufundowaną przez firmę Microsoft Polska, sponsora konkursu.
To jednak nie koniec miłych wiadomości, ponieważ nagrodzona została także uczestniczka zorganizowanego przez Bibliotekę spotkania - Pani Stefania Grajaszek. Jej wypowiedź znalazła się wśród pięciu najciekawszych wypowiedzi nagrodzonych przez komisję konkursową.
Wręczenie nagród dla laureatów konkursu odbędzie się 24 maja br. w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie.
"Tydzień z Internetem" to ogólnoeuropejska kampania, koordynowana przez Telecentre-Europe - organizację pozarządową zrzeszającą sieci telecentrów z różnych krajów. Kampania ma na celu zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości Internetu. W Polsce kampanię koordynuje Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (FRSI).
W tym roku, w Polsce swój udział w kampanii zarejestrowało 400 instytucji.

Nagrodzona relacja za spotkania w Jaworzynie Śląskiej: http://youtu.be/IIdSvsbF59o?hd=1

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group