Piątek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 929
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/powiat świdnicki: Codzienne kontrole autokarów w okresie ferii zimowych w Świdnicy

Wtorek, 22 stycznia 2019, 7:55
Aktualizacja: 12:57
Autor: red
Świdnica/powiat świdnicki: Codzienne kontrole autokarów w okresie ferii zimowych w Świdnicy
Fot. KPP Świdnica
Zbliża się czas zimowego wypoczynku. Ferie zimowe to okres wyjazdów na kolonie i obozy. Z doświadczenia wiemy, że czas ten wiąże się także z licznymi prośbami rodziców, opiekunów, nauczycieli i przewoźników o policyjne kontrole autobusów, którymi przewożone są dzieci.

W związku z okresem ferii zimowych świdniccy policjanci podejmować będą wzmożone działania prewencyjne zmierzające do zapewnienia bezpiecznego wypoczynku dzieci i młodzieży.

Informujemy, że w okresie od 26 stycznia 2019 r. do 10 lutego 2019 r. w godz. 07.00-09.00 funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej policji na parkingu Stacji Paliw PKN Orlen na ul.Esperantystów w Świdnicy kontrolować będą stan techniczny autokarów wożących dzieci do miejsc wypoczynku zimowego bez konieczności wcześniejszego zgłoszenia takiej potrzeby.
Wszystkich chętnych zapraszamy.

Podczas ferii zwiększy się liczba kontroli pojazdów przeprowadzanych przez Policję. Funkcjonariusze będą zwracać uwagę przede wszystkim na trzeźwość kierowców, odpowiednie wyposażenie autobusów, ich stan techniczny, a także na przestrzeganie czasu pracy.

Pamiętajmy, że zawsze jest możliwość skontrolowania autokaru, którym dziecko będzie podróżowało, przez policjantów ruchu drogowego.

Skontaktuj się z dyżurnym najbliższej jednostki Policji i poinformuj o dokładnym terminie i miejscu odjazdu autokaru. Zanim dzieci wyruszą w podróż, policjanci sprawdzą stan techniczny autobusu, trzeźwość kierowcy oraz wszystkie wymagane dokumenty.

Możemy także wezwać patrol policji na miejsce, jeśli tylko stan techniczny pojazdu lub zachowanie kierowcy budzą wątpliwości.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group