Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 1004
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Coraz piękniej nad zalewem

Czwartek, 27 lipca 2017, 9:25
Aktualizacja: 11:26
Autor: red
Świdnica: Coraz piękniej nad zalewem
Fot. UM Świdnica
Zakończył się remont drugiego pomostu przy bosmanacie. To następne zadanie zrealizowane w ramach inwestycji pn. „Zagospodarowanie rejonu Zalewu Witoszówka”.

Demontaż starego poszycia pomostu, wzmocnienie konstrukcji oraz czyszczenie i malowanie wykonała świdnicka firma Roboty Ogólnobudowlane Ryszard Strugała. Za zakup i montaż poszycia z materiałów kompozytowych odpowiedzialna była również świdnicka firma – PUH Hałas. Koszt realizacji zadania wyniósł 98 tys. zł.

Bosmanat oddany został do użytku w sierpniu ubiegłego roku, inwestycja ta zrealizowana została w ramach budżetu obywatelskiego. Na gości czekają rowery wodne, kajaki i łodzie typu optymist. Dodatkowymi atrakcjami są również - przestronny taras widokowy na dachu wypożyczalni, dwa długie pomosty spacerowe oraz pływająca fontanna na środku zbiornika. Przy brzegach zalewu można wypocząć na drewnianych ławkach i leżakach oraz napić się kawy i skosztować słodkości serwowanych w mobilnej kawiarence.
- To kolejny rok, w którym zmieniamy to miejsce, zgodnie z przyjętą koncepcją. To teren często i chętnie odwiedzany przez świdniczan – spacerowiczów, rowerzystów czy też wędkarzy. Chcemy, aby okolice zalewu stały się ulubionym miejscem wypoczynku dla naszych mieszkańców, dlatego też planujemy kolejne inwestycje, czyli m.in. modernizacje placu zabaw i przygotowanie miejsc do grillowania – mówi prezydent Świdnicy, Beata Moskal- Słaniewska.

Dzięki wspólnej akcji i zaangażowaniu wielu świdniczan w kwietniu teren ten zazielenił się, posadzono około 100 dziesięcioletnich drzew, m.in. jarząby mączne, głóg dwuszyjkowy, klony pospolite i platany klonolistne.

Zapraszamy do korzystania z bosmanatu, który czynny jest codziennie w pogodne dni od godziny 12.00 do 19.00. Przed drugim sezonem funkcjonowania Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji doposażył bosmanat o dodatkowe kajaki i rower wodny. Koszt wypożyczenia sprzętu w zależności od czasu i dnia pływania to od 6 do 12 złotych. Posiadacze Świdnickiej Karty Dużej Rodziny uprawnieni są do wypożyczenia sprzętu z 50 proc. zniżką.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group