Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 615
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Coś dla duszy i dla ciała

Środa, 11 lutego 2015, 11:02
Aktualizacja: 16:34
Autor: red.
Świebodzice: Coś dla duszy i dla ciała
Fot. UM Świebodzice
Zespół Szkół Podstawowo–Gimnazjalnych w Świebodzicach wzbogacił się o dwa wyjątkowe pomieszczenia, które są dosłownie oblegane przez młodzież. To biblioteka i jadłodajnia – zwłaszcza ona stała się natychmiast miejscem nie tylko spożywania posiłków, ale także spotkań, rozmów, oglądania filmów. Kolorowe krzesełka, ciepłe oświetlenie, wesoła fototapeta zachęcają, by spędzić tu każdą wolną chwilę.

Stołówka i multimedialna biblioteka zostały symbolicznie otwarte w piątek, 6 lutego. Dyrekcja szkoły w osobach Teresy Jusiel i wicedyrektor Renaty Kaczmarek zaprosiła na krótką uroczystość Burmistrza Miasta Bogdana Kożuchowicza, Zofię Choińską, kierownik Wydziału Edukacji Społecznej UM, Małgorzatę Grudzińską, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, Urszulę Kruczek, szefową ZNP, Zofię Marek, Przewodniczącą Komisji Oświaty Rady Miejskiej oraz radną Teresę Małecką a także zaprzyjaźnione dyrektorki placówek oświatowych w mieście oraz proboszcza parafii pw. Św. Brata Alberta.
-Jest mi niezmiernie miło móc zaprezentować Państwu niedawno przygotowane pomieszczenia, jedno z nich zaspokaja potrzeby duszy, drugie - ciała - żartowała Teresa Jusiel.

Biblioteka znajduje się na II piętrze szkoły, jest w pełni zmodernizowana i odpowiada na potrzeby współczesnych, młodych czytelników: są tu nie tylko książki, ale także pracownia komputerowa, wygodne kanapy.
Z kolei jadłodajnia (obiady nie są przygotowywane na miejscu, lecz dowożone) została urządzona na parterze, w dawnych boksach szatniowych. Można tu zjeść smaczne, domowe posiłki. Miesięcznie korzysta z nich około 150 uczniów.
- To miejsce szczególnie ucieszyło naszych uczniów, bo mogą tu nie tylko zjeść obiad, ale także miło spędzić przerwę, jest projektor, przy pomocy którego wyświetlane są różnego rodzaju prezentacje, filmy. Młodzież uwielbia tu przebywać, teraz widzimy, jak bardzo takie miejsce było potrzebne w szkole - mówi Renata Kaczmarek.

Remont w szkole był możliwy dzięki wsparciu gminy - obie inwestycje kosztowały ponad 300 tys. zł..
- Staramy się sukcesywnie inwestować w bazę oświatową i krok po kroku realizować te zadania, które są potrzebne. Duże rzeczy, takie jak termomodernizacje, zostały już zrealizowane, teraz przyszedł czas na kolejne, równie ważne zwłaszcza dla społeczności szkolnej - podkreślał burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

Dane finansowe i rzeczowe

Jadalnia
adaptacja istniejących pomieszczeń objęła przebudowę szatni szkolnej z przeznaczeniem na szkolną jadłodajnię. W wyniku tych prac uzyskano salę jadalną o pow. 176,5 m2, pomieszczenia zaplecza - wydawalnia posiłków, zmywalnia naczyń, pokój personelu i WC personelu o łącznej pow. 28,6 m2 oraz komunikację o łącznej pow. 84,0 m2) - koszt 285 465,95 zł
wyposażenie (meble+naczynia) - 17 314,86 zł

Biblioteka
adaptacja dwóch klas lekcyjnych polegająca na wyburzeniu ścianki działowej, malowaniu oraz wyposażeniu biblioteki - rolety, regały biblioteczne, krzesła i stoliki, sofy, lada trójdzielna - koszt 20 000,00 zł

(Agnieszka Bielawska-Pękala)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group