Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 936
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Coś się kończy – coś się zaczyna

Piątek, 26 lipca 2013, 11:32
Aktualizacja: 11:35
Autor: red.
Gmina Świdnica: Coś się kończy – coś się zaczyna
Fot. UG Świdnica
W miłym towarzystwie czas płynie szybko. Prawdziwość tych słów mieli okazję sprawdzić uczestnicy kolonii „Kto kogo Gryzie?” w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie.

Dziesięć dni międzypokoleniowych zajęć, w których udział wzięli mieszkańcy Gminy Świdnica upłynęło na wspólnych zajęciach komputerowych, sportowych, na nauce udzielania pierwszej pomocy i zajęciach kulinarnych. Babcie, Dziadkowie, Ciocie, Wujkowie i Wnuczęta uczyli się od siebie wzajemnego szacunku, zrozumienia i relacji rodzinnych.
Integracja trwała całe dnie. Siekacze – czyli grupa starsza oraz Mleczaki spędzali wspólne chwile bawiąc się w gry, tańcząc, śpiewając i opowiadając sobie bajki. Wspólnie też wybrali się na wycieczkę do Świdnicy. Nie zdradzając jednak szczegółów kolejnym grupom o atrakcjach opowiemy innym razem.

Nie jest jednak tajemnicą, iż na zakończenie turnusu zorganizowane zostało ognisko, podczas którego zabawy prowadził również Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy- Krzysztof Jas. W blasku płomieni uczestnicy podzielili się swoimi refleksjami z pobytu, a niejedno wspomnienie wywołało łzy wzruszenia i gorące uściski na pożegnanie. Koniec turnusu I stał się jednak początkiem przygody dla kolejnych 40 osób, które już w poniedziałek zamieszkały w schronisku. Niespodziankę nowej rodzinie zrobiła Wójt Gminy Świdnica Teresa Mazurek odwiedzając ich podczas zajęć muzycznych. Wspólnie zaśpiewano hymn kolonii „Grunt to rodzinka”, a Pani Wójt ciesząc się z faktu, iż tak wielu osobom udało się oderwać od codziennych zajęć życzyła wszystkim miłego i owocnego wypoczynki oraz nawiązania wielu przyjaźni międzypokoleniowych.

Projekt KTO KOGO GRYZIE? realizuje Stowarzyszenie Przyjaciół Bystrzycy Górnej „Trzy sosny”.

Projekt dofinansowany ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Projekt współfinansowany ze środków Gminy Świdnica w zakresie dofinansowania wkładu własnego do projektów realizowanych z funduszy zewnętrznych.

Partner: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Świdnicy.

(UG Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group