Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 982
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Ćwiczenia klas mundurowych strzegomskiego LO na systemie „Śnieżnik II”

Piątek, 22 grudnia 2017, 17:37
Aktualizacja: Sobota, 23 grudnia 2017, 10:39
Autor: red
Strzegom: Ćwiczenia klas mundurowych strzegomskiego LO na systemie „Śnieżnik II”
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
Licealiści z klasy mundurowej w Strzegomiu (IB i II B) odwiedzili 10 Wrocławski Pułk Dowodzenia. Zajęcia rozpoczęły się od ćwiczeń na strzelnicy „Śnieżnik II”, podczas których licealiści doskonalili swoje zdolności strzeleckie pod czujnym okiem żołnierzy.

Strzelnica ta jest najbardziej zaawansowanym technologicznie obiektem przeznaczonym do realizacji strzelań szkolnych, sytuacyjnych i ćwiczeń przygotowawczych z broni indywidualnej do celów stałych i ukazujących się.

Może się na niej szkolić jednocześnie sześćdziesięciu żołnierzy. W budynku o długości 298 i szerokości 36 metrów znajdują się dwie strzelnice umożliwiające prowadzenie strzelań z odległości do 25 i 200 metrów. W jednym z pomieszczeń strzelnicy znajduje się również system szkolno-treningowy „Śnieżnik II” pozwalający na szkolenie strzelców przy zastosowaniu praktycznie dowolnej broni strzeleckiej. Serdeczne podziękowania składamy pułkownikowi Dariuszowi Dejnece za zaproszenie do jednostki i umożliwienie skorzystania z obiektów ćwiczebnych. Już w styczniu licealiści z klas mundurowych udadzą się na kolejne zajęcia ćwiczebne, tym razem na strzelnicę w Jaworze. Opiekunowie: Przemysław Stempniewicz i Anita Kolaczek.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group