Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 981
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Ćwiczenia służb mundurowych w Książu

Czwartek, 18 grudnia 2014, 7:23
Autor: Robert Bajek/Walbrzyszek.com
Region: Ćwiczenia służb mundurowych w Książu
Fot. Robert Bajek
W środę na terenie przylegającym do Zamku Książ odbyły się ćwiczenia praktyczne służb mundurowych, w których udział wzięli przedstawiciele policji, straży pożarnej, ratownicy GOPR i służba leśna. Po krótkiej odprawie połączone grupy ratowników wyruszyły w teren, żeby zrealizować swoje zadania.

- Wczorajszy dzień to były zajęcia teoretyczne i zaznajomienie z tym, co będziemy robić dzisiaj. A dzisiaj mamy część praktyczną, czyli wykorzystanie tych metod i elementów, z których korzystamy przy poszukiwaniach w górach i nie tylko. Mamy scenariusz działań - poszukiwania osoby starszej i dziecka. Są wytypowane rejony do szczegółowego przeszukania. Przeszukujemy w tej chwili dwiema metodami. Pierwsza to metoda tak zwanej "szybkiej trójki", czyli trzech ratowników - funkcjonariusz policji, straży pożarnej i ratownik GOPR wyposażony w urządzenia GPS, gdzie mają zadany teren do szczegółowego przeszukania. Mają zaznaczone rejony w urządzeniu i zostali wysłani w rejon przeszukania. Mamy cztery takie zespoły przeszukujące wytypowane miejsca. Drugą metodą - tak zwanej "tyraliery" przeszukujemy dwa miejsca. Tam też jest ratownik GOPR, strażak i policjanci i większą, ośmioosobową ławą poszukują na wytypowanym terenie. Chodzi o to, żeby sprawdzić, jakie metody są lepsze, szybsze i skuteczniejsze przy poszukiwaniach - powiedział nadzorujący akcję Mariusz Rzepecki - zastępca naczelnika Grupy Wałbrzysko-Kłodzkiej GOPR.

W ćwiczeniach udział wzięło 62 policjantów, strażaków, leśników i ratowników GOPR, którzy do przeszukania mieli teren o powierzchni 72 hektarów. Tam gdzie było to możliwe i uzasadnione ratownicy używali samochodów terenowych i quadów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group