Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 972
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Cyberprzemoc i inne zagrożenia w sieci

Niedziela, 22 maja 2016, 13:57
Autor: opr.red.
Świdnica: Cyberprzemoc i inne zagrożenia w sieci
Fot. użyczone
W poniedziałek, 23 maja w godzinach od 9.30 do 12.30 w Szkole Podstawowej Nr 105 w Świdnicy, uczniowie klas IV – VI wezmą udział w seminarium na temat zjawiska cyberprzemocy i innych zagrożeń, z którymi mogą spotkać się korzystając z Internetu.

Zajęcia dla uczniów zostaną przeprowadzone przez specjalistów z Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie – profesora nadzw. dr hab. Józefa Bednarka oraz dr Annę Andrzejewską. Prowadzący są ekspertami w zakresie bezpieczeństwa i patologii w cyberprzestrzeni. Ich wiedza i doświadczenie w realizacji takich przedsięwzięć jest szansą na uświadomienie uczniom, jak wiele możliwości, ale i zagrożeń jest związanych z korzystaniem z sieci.

Tego samego dnia o godz. 13.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się Forum Pedagogiczne, gdzie również będzie mowa o agresji i przemocy w cyberprzestrzeni. Organizatorami III Forum Wymiany Myśli Edukacyjnej - "Dziecko w sieci" są Szkoła Podstawowa Nr 8, Miejska Biblioteka Publiczna, Biblioteka Pedagogiczna i Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna ze Świdnicy. Gośćmi tego spotkania będą także eksperci z Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.

W ramach podejmowanych działań profilaktycznych w przyszłym roku szkolnym podobne warsztaty i seminaria odbędą się w pozostałych świdnickich szkołach.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group