Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 726
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Cyfrowa przyszłość

Piątek, 22 września 2023, 17:00
Autor: red
Świdnica: Cyfrowa przyszłość
Fot. UM Świdnica
Rozwój cyfrowych usług publicznych w Świdnicy.

We wtorek, 19 września odbyło się spotkanie podsumowujące projekt „Dostawa licencji i wdrożenie zintegrowanego systemu informatycznego w ramach zadania pn. „Rozwój cyfrowych usług publicznych w Gminie Miasto Świdnica”. Prezydent miasta, Beata Moskal-Słaniewska wraz z Sekretarzem Miasta, Maciejem Ratajem, i Główną Księgową Urzędu Miejskiego, Elżbietą Zalewską-Kardasz oraz koordynatorami programu z ramienia Urzędu – Magdą Pietrzyk i Robertem Marchewką spotkali się z Januszem Szymurą, prezesem firmy REKORD SI Sp. z o.o., aby omówić efekty dotychczasowych działań i kolejne etapy prac.

Nowe technologie informatyczne w Urzędzie Miejskim w Świdnicy są odpowiedzią na pojawiające się wyzwania związane z cyfryzacją w administracji publicznej. Wdrożony system „Ratusz” to innowacyjne rozwiązanie, które ma na celu ułatwienie i usprawnienie codziennych operacji oraz zapewnienie lepszej obsługi mieszkańcom, w szczególności poprzez rozwój cyfrowych usług. Dzięki w pełni zintegrowanemu systemowi urząd może skuteczniej zarządzać swoimi zasobami, poprawić jakość usług i zwiększyć efektywność administracyjną.

Wprowadzone rozwiązania wspierają obszary związane z podatkami i opłatami lokalnymi, prowadzeniem ewidencji, zarządzaniem dokumentami, elektronicznymi usługami publicznymi a także raportowaniem i analizami. W skład systemu wchodzi także aplikacja mobilna mMieszkaniec, w której zamieszczane są wiadomości o wydarzeniach w mieście, istnieje możliwość zgłoszenia usterki, a także na bieżąco otrzymywania powiadomień o planowanym wywozie odpadów. W najbliższym czasie pojawią się także kolejne funkcjonalności, o których będziemy informować na bieżąco.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group