Piątek, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 561
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Cyfrowa szkoła już w grudniu

Wiadomości: Mokrzeszów
Piątek, 2 listopada 2012, 0:02
Aktualizacja: 0:03
Autor: red.
Fot. użyczone
Laptopy, tablice interaktywne, projektory multimedialne to nowoczesny sprzęt multimedialny, który od grudnia br. trafi do Szkoły Podstawowej w Mokrzeszowie. Gminna placówka oświatowa znalazła się wśród 400 szkół w Polsce i 20 w województwie dolnośląskim, które zostały zakwalifikowane do pilotażowego „Rządowego programu rozwijania kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania technologii informacyjno–komunikacyjnych – Cyfrowa szkoła".

- Zakupione pomoce dydaktyczne za ponad 109 tys. zł. zapewnią szkole nowoczesne rozwiązania technologiczne i posłużą do wspierania procesu nauczania poprzez TIK (technologii informacyjno-komunikacyjnych) z przedmiotów w klasach IV-VI. Pozwolą na wzbogacenie i urozmaicenie lekcji poprzez stosowanie wizualizacji i interaktywności. Z całą pewnością wzrośnie atrakcyjność zajęć dzięki dostarczaniu wiedzy i nabywaniu umiejętności w ciekawszy sposób, wzrośnie również motywacja i zainteresowanie uczniów lekcjami, a to wpłynie na efektywną realizację podstawy programowej. Planuje się również wykorzystanie TIK do pracy w kl. I-III. Środki na zakup nowoczesnego sprzętu multimedialnego pochodzić będą z dotacji celowej. Wartość dofinansowania wyniesie 80%, 20 % stanowić będzie wkład własny organu prowadzącego – mówi Małgorzata Urbanek, dyrektor SP w Mokrzeszowie.

Szkoła Podstawowa w Mokrzeszowie znalazła się wśród 400 szkół w Polsce i 20 w województwie dolnośląskim zakwalifikowanych do pilotażowego „Rządowego programu rozwijania kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych - Cyfrowa szkoła". Wnioski złożyło aż 3507 publicznych szkół podstawowych uprawnionych do tego typu dofinansowania. Ale tylko 20 placówek oświatowych w woj. dolnośląskim może mówić o szczęściu, a wśród nich właśnie szkoła w Mokrzeszowie.

Program będzie realizowany do 31 sierpnia 2013 r., a jego głównym celem jest rozwijanie kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w edukacji.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group