Poniedziałek, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 515
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Cyfrowa szkoła w Mokrzeszowie

Wiadomości: Mokrzeszów
Środa, 16 maja 2012, 7:57
Aktualizacja: 7:59
Autor: red
Fot. użyczone
Nowoczesny sprzęt multimedialny zastąpi tradycyjne podręczniki w Szkole Podstawowej w Mokrzeszowie. Gminna placówka oświatowa znalazła się wśród 400 szkół w Polsce i 20 w województwie dolnośląski, które zostały zakwalifikowane do pilotażowego „Rządowego programu rozwijania kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania technologii informacyjno–komunikacyjnych – Cyfrowa szkoła"

Program "Cyfrowa szkoła" jest częścią wieloletniego programu, który ma służyć rozwijaniu kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania nowoczesnych technologii. Celem projektu jest też zapewnienie szkołom niezbędnej infrastruktury i nowoczesnych pomocy dydaktycznych. Uczniowie i nauczyciele, dzięki rozwojowi kompetencji cyfrowych, nabędą niezbędne kwalifikacje do funkcjonowania w społeczeństwie informacyjnym.

Szkoła Podstawowa w Mokrzeszowie złożyła wniosek i znalazła się wśród 400 szkół w Polsce i 20 w województwie dolnośląskim zakwalifikowanych do pilotażowego „Rządowego programu rozwijania kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych - Cyfrowa szkoła".

Wnioski złożyło aż 3507 publicznych szkół podstawowych uprawnionych do tego typu dofinansowania. Ale tylko 20 placówek oświatowych w woj. dolnośląskim może mówić o szczęściu, a wśród nich właśnie szkoła w Mokrzeszowie.

W ramach tego projektu szkoła podstawowa uzyska dotację w wysokości 112 500 złotych (w tym 80% - dotacji celowej z budżetu państwa i 20% wkładu własnego organu prowadzącego) na zakup przenośnych komputerów dla uczniów i nauczycieli, tablice interaktywne, projektory multimedialne, drukarki, skanery. Szkoła będzie realizowała I wariant programu.

Program będzie realizowany do 31 sierpnia 2013 r., a jego głównym celem jest rozwijanie kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w edukacji.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Magda 17-05-2012 0:09
•Wprowadzony w szkołach w Teksasie (Stany Zjednoczone) projekt „Cyfrowe zanurzenie” wykazał, że nauczanie za pomocą komputera nie podnosi kompetencji matematycznych uczniów. •Rząd Rumunii kupił 35 tysięcy laptopów dla uczniów. Późniejsze badania wykazały, że ci uczniowie, którzy otrzymali laptopy, wyniki z matematyki mają gorsze od pozostałych uczniów. •W stanie Nowy Jork (Stany Zjednoczone) nauczyciele zrezygnowali z projektu „Jedno dziecko – jeden komputer. Okazało się, że nie osiągnięto spodziewanych efektów edukacyjnych, a uczniowie ściągali podczas testów przeprowadzanych na komputerze. Poza tym ciągle rosły koszty obsługi sprzętu. •Podobnie przebiegała cyfryzacja edukacji w Portugalii, Hiszpanii i Norwegii. Wszędzie po jakimś czasie nauczyciele i rodzice się buntowali.
~patapik 17-05-2012 8:50
Nie łatwiej byłoby nie okradać rodziców (przez vat, pit, benzynę i 1000 innych podatków) żeby sami kupili dzieciom komputery jakie będą chcieli? A nie, zaraz wtedy nie dałoby się przyznawać dotacji, decydować, wybierać, nie dałoby się zarabiać. W dodatku okazałoby się, że 3/4 urzędników jest niepotrzebna.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group