Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 940
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wierzbna: Cysterskie granie

Niedziela, 8 września 2019, 11:58
Autor: red
Wierzbna: Cysterskie granie
Fot. UM Żarów
Prelekcja historyczna i pokaz multimedialny o zabytkach Wierzbnej, potyczki rodzinne, mecz o puchar proboszcza, licytacje, loteria fantowa i pyszności przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich.

Takie atrakcje czekały na uczestników festynu parafialnego „Cysterskie Granie”, który odbył się 24 sierpnia w Wierzbnej. Organizatorami festynu byli mieszkańcy Wierzbnej, a nad przebiegiem imprezy czuwali Mariusz i Anna Bryła. Zaproszenie do udziału we wspólnej zabawie przyjęli mieszkańcy Kalna, Bożanowa, Nowic, Bolesławic, Wiśniowej, Tomkowa i Sulisławic. Decyzją mieszkańców dochód z festynu został przeznaczony na konserwację zabytkowych organów w kościele.

- Tradycyjnie panie z Kół Gospodyń Wiejskich z poszczególnych wsi przygotowały swojski poczęstunek. Na stołach nie brakowało pierogów, bigosu, grochówki, ciast i mięsiwa z grilla. Piłkarze z Kalna i Wierzbnej rozegrali mecz, w którym nagrodą był puchar proboszcza. Dzieci mogły korzystać z darmowych zjeżdżalni i kącików zabaw, przygotowane zostały również dla nich lody i popcorn. O historii i zabytkach Wierzbnej opowiadał Bogdan Mucha, a do tańca przygrywał zespół muzyczny. Wspaniała atmosfera , pyszne jedzenie i piękna pogoda przyciągnęły tego dnia do Wierzbnej tłumy z całej parafii. Tradycyjnie dziękujemy za zaproszenie, a największe podziękowania kierujemy do Mariusza i Anny Bryła, którzy podjęli się organizacji festynu i czuwali nad jego całym przebiegiem – mówi Ewa Wołek z Koła Gospodyń Wiejskich z Kalna.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group