Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Brygidy
Czytających: 666
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Czas karnawału w Gminie Żarów

Niedziela, 5 lutego 2012, 8:49
Aktualizacja: 8:52
Autor: red
Gmina Żarów: Czas karnawału w Gminie Żarów
Fot. użyczone
Karnawał to szalona, pełna wrażeń, dźwięków i zabaw tradycja. Oczekiwany, świąteczny i kolorowy czas.

To również wyjątkowa okazja, aby sprawić wszystkim dzieciom ogromną radość płynącą z wesołych zabaw, tańców i przebierańców. Szalony czas karnawałowych zabaw rozpoczął się także na terenie gminy Żarów.

Wesołe balowanie rozpoczęło się już 27 stycznia 2012 roku balem karnawałowym zorganizowanym przez partnerów Partnerstwa Lokalnego „Żarowskie Inicjatywy". Udział w nim wzięły dzieci ze świetlic środowiskowych i placówek z terenu naszej gminy, które pod czujnym okiem swoich opiekunów bawiły się przy rytmach skocznej muzyki. Podczas zabawy w sali widowisko-sportowej nie zabrakło rozmaitych konkursów oraz słodkiego poczęstunku przygotowanego przez żarowski Ośrodek Pomocy Społecznej.

1 lutego 2012 roku czas tańców i przebierańców rozpoczął się w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie. Społeczność szkolna wraz z licznie zgromadzonymi nauczycielami oraz rodzicami świętowała w restauracji Żarmed, w której jako pierwsi radosne pląsy rozpoczęli uczniowie z klas młodszych. Jak na karnawałowy bal kostiumowy przystało korowód barwnych postaci nie miał końca, dlatego przybyły na niego postacie z filmów, bajek i baśni. Wspólne tańce, zabawy i konkursy sprawiły, że czas płynął szybko i wszystkim dopisywał dobry humor.

Oryginalne i kolorowe stroje zaprezentowały także dzieci z klas starszych Szkoły Podstawowej w Żarowie, podczas zabawy karnawałowej 2 lutego 2012 roku. Podobnie, jak dzień wcześniej uczniowie chętnie brali udział w ciekawych zabawach i konkursach oraz tańczyły przy gorących rytmach karnawałowej muzyki. Było gwarno, wesoło, śpiewnie i tanecznie, a w przerwie karnawałowych hulanek wszystkie dzieci uzupełniały energię słodkim poczęstunkiem. Celem takich balów karnawałowych jest przede wszystkim podtrzymywanie tradycji karnawałowych, zachęcanie do wspólnych tańców i współdziałania oraz przeżywanie nastroju wyjątkowości i radości podczas zabawy. Tak właśnie było podczas karnawału przeżywanego przez społeczność szkoły w Żarowie.

W magiczny, kolorowy świat zamieniło się Bajkowe Przedszkole w Żarowie 3 lutego 2012 roku podczas balu karnawałowego przedszkolaków. W piątkowe przedpołudnie główny hol przedszkola wypełnił się dziećmi, które dzięki pomysłowym strojom wcieliły się w przeróżne bajkowe postacie. Dziewczynki przebrane były w długie powłóczyste balowe suknie księżniczek, dam dworu czy przeróżnych wróżek, chłopcy zaś najczęściej wybierali strój Batmana, Spidermana, Pirata, Kowboja czy Policjanta. - „Karnawał to czas balów i zabaw, a podczas jego trwania bawią się nie tylko dorośli. Jest to również wspaniała okazja do zabaw dla dzieci, którym ogromną radość sprawia wcielanie się w bajkowe postacie. My, dorośli, obserwując tańce naszych najmłodszych podopiecznych, możemy uczyć się od nich spontaniczności i radości życia" - zgodnie relacjonowały nauczycielki żarowskiej placówki.

Wspaniała zabawa podczas balów karnawałowych w naszej gminie szybko minęła, mamy jednak nadzieję – podobnie jak dzieci – że za rok odbędą się jeszcze huczniejsze, z licznymi atrakcjami i niespodziankami.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group