Sobota, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 571
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wierzbna: Czas na dynie

Niedziela, 21 maja 2017, 17:28
Autor: red
Wierzbna: Czas na dynie
Fot. UM Żarów
Wystarczyło przybyć na Święto Dyni w Wierzbnej z okazem ważącym pięćdziesiąt osiem kilogramów, aby zająć pierwsze miejsce. Aby móc wyhodować taki piękny okaz, warto zasiać dynię już teraz.

- Druga połowa maja to doskonały czas, aby zasiać dynię w swoim ogrodzie - mówi Zuzanna Urbanik, radna i współpomysłodawczyni Święta Dyni w Wierzbnej i dodaje - Już teraz warto o tym pomyśleć, bo właścicieli najcięższych dyń zaprosimy 14 października do Wierzbnej na drugie Święto Dyni, a zwycięzca wyjedzie ze zmywarką marki Electrolux.

Już po raz drugi Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie oraz Rada Sołecka z pomocą OSP Wierzbna organizują Święto Dyni.
- W Wierzbnej spotkamy się 14 października. Na pewno nie zabraknie licznych konkursów i atrakcji dla najmłodszych. Szczegóły dotyczące samego wydarzenia jeszcze są ustalane i niebawem o nich poinformujemy - mówi Tomasz Pietrzyk, dyrektor GCKiS w Żarowie. W ubiegłym roku oprócz konkursu na najcięższą dynię goście mogli wziąć udział w zmaganiach na najsmaczniejszą zupę z dyni, a najmłodsi wykonali przepiękne rzeźby.

Dla chętnych są rozdawane nasiona dyni , która brała udział w tamtym roku w kategorii na najcięższą dynię, w sklepie ABC i Jowitka w Wierzbnej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group