Wtorek, 16 kwietnia
Imieniny: Cecylii, Julii
Czytających: 1357
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Czas na kolejne drogi

Piątek, 31 marca 2023, 17:30
Autor: red
Gmina Żarów: Czas na kolejne drogi
Fot. UM Żarów
Ruszamy z realizacją kolejnych inwestycji drogowych na terenie naszego miasta. Burmistrz Leszek Michalak podpisał umowę na budowę dróg gminnych przy ul. Bukowej, Wierzbowej i Jodłowej w Żarowie.

Prace rozpoczną się po przekazaniu terenu wykonawcy inwestycji. Na realizację tego zadania gmina Żarów pozyskała dofinansowanie w ramach pilotażowego Programu Inwestycji Strategicznych Rządowy Fundusz Polski Ład.

- Kolejne drogi na terenie Żarowa już niebawem zyskają nowe nawierzchnie, a mieszkańcy będą mogli zapomnieć o wszelkich dziurach i niedogodnościach. Podpisaliśmy umowę z wykonawcą inwestycji firmą Produkcyjno-Usługowo-Handlową VOLT na budowę dróg przy ul. Bukowej, Wierzbowej i Jodłowej w Żarowie. Są to inwestycje długo wyczekiwane przez mieszkańców tej części Żarowa. Nowe drogi to komfort i bezpieczeństwo zarówno pieszych, jak i kierowców, dlatego zależy nam, aby poprawić infrastrukturę drogową w kolejnej części osiedla domków jednorodzinnych – mówi burmistrz Leszek Michalak.

Zakres rzeczowy planowanych inwestycji będzie obejmował wykonanie nawierzchni dróg z kostki betonowej, chodników, kanalizacji deszczowej oraz wykonanie oświetlenia. Budowa nowych dróg rozpocznie się za kilka tygodni. Inwestycja będzie finansowana ze środków budżetu gminy Żarów oraz pozyskanego dofinansowania z Programu Inwestycji Strategicznych Rządowy Fundusz Polski Ład w wysokości 95 procent wartości inwestycji. Całkowity koszt zadania to kwota 4.360.025,92 złotych.

Warto wspomnieć, że w ramach pozyskanego przez gminę Żarów dofinansowania również w tym roku rozpocznie się budowa dróg przy ul. Cembrowskiego, Stumetrówka i Ks. Jadwigi w Żarowie. Łączna kwota dofinansowania, które otrzymała gmina Żarów wynosi 8.550.000,00 złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na remonty i przebudowy dróg gminnych na terenie naszego miasta. Będziemy Państwa informować o rozpoczęciu inwestycji.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group