Wtorek, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 1444
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/powiat świdnicki: Czas na podsumowanie

Poniedziałek, 13 maja 2024, 13:30
Autor: red
Świdnica/powiat świdnicki: Czas na podsumowanie
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Wspólny marsz i bezpłatne badania dla mieszkańców. Świdnickie hospicjum zaprasza na podsumowanie akcji „Pola Nadziei”

Jesienią sadzą cebulki żonkili. Wiosną, gdy kwiaty zakwitną, rozdawane są w marszu nadziei – jako znak jedności z osobami chorymi na raka i ich rodzinami. Od sześciu lat Towarzystwo Chorych Hospicjum w Świdnicy organizuje akcję „Pola Nadziei”. Podczas finału tegorocznej edycji, zaplanowanego na wtorek, 21 maja, dodatkowo mieszkańcy powiatu świdnickiego będą mieli okazję do skorzystania z bezpłatnych badań obrazujących gęstość kości oraz wad wzroku.

- W tym roku z małym opóźnieniem, ale z ogromną radością zapraszamy wszystkich Państwa na żółty marsz nadziei, który będzie zwieńczeniem VI edycji świdnickich Pól Nadziei – „Poczuj Radość Pomagania”. W ten sposób chcemy pokazać, że hospicjum to też życie. Akcja „Pola Nadziei” ma charakter promocyjny i przypomina o wadze idei wolontariatu. Ma jednocześnie wzmocnić uwrażliwienie społeczeństwa i zachęcić do bezinteresownej pomocy osobom chorym – zachęca do udziału prezes TPCH Hospicjum Gabriela Kaczkowska.

Tegoroczna akcja wiąże się również z obchodami 30-lecia istnienia Towarzystwa Przyjaciół Chorych Hospicjum w Świdnicy. W związku z tym 21 maja na świdnickim rynku będzie możliwość wzięcia udziału w bezpłatnych badaniach – obrazujących gęstość kości oraz wad wzroku. W badaniach mogą także brać udział mieszkańcy naszej gminy. – Pragniemy, aby ten dzień był radosny i szczęśliwy, aby nasze działania przyniosły nadzieję chorym i ich rodzinom, a dzieci i młodzież miały możliwość integracji z osobami starszymi – dodaje Gabriela Kaczkowska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group