Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1063
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Czas na zdrowie

Poniedziałek, 13 maja 2019, 11:12
Aktualizacja: 12:13
Autor: red
Świebodzice: Czas na zdrowie
Fot. UM Świebodzice
11 maja Miasto Świebodzice oraz Starostwo Powiatowe w Świdnicy zorganizowało w Ratuszu Miejskim po raz pierwszy akcję profilaktyczną pn. Nasze Zdrowie.

Urząd Miejski zamienił się w centrum porad, badań i konsultacji specjalistycznych, z których każdy mieszkaniec Świebodzic i okolic mógł skorzystać bezpłatnie.

W akcji wzięło udział kilkaset osób. Przed Ratuszem stanęły dwa busy, wyposażone w specjalistyczny sprzęt do badania słuchu i profilaktyki osteoporozy. Ponadto w Urzędzie Miejskim każdy mógł skorzystać ze specjalistycznego badania wzroku, słuchu, wskazówek rehabilitantów i dermatologa, nauczyć się badać piersi, porozmawiać z dietetyczką oraz wykonać podstawowe badania m.in. poziomu cukru i cholesterolu.

Bardzo dobra frekwencja podczas akcji Nasze Zdrowie oraz liczne rozmowy z mieszkańcami pokazały, że organizacja takich wydarzeń jest bardzo potrzebna. Burmistrz miasta Świebodzice Paweł Ozga zapewniał, że dołoży wszelkich starań, aby tego typu akcje wpisały się na stale w kalendarz wydarzeń miejskich. Jednocześnie wyraził uznanie dla Świebodziczan za aktywny udział w akcji Nasze Zdrowie, co pokazało, że profilaktyka jest bardzo ważnym fundamentem niezależnie od wieku człowieka, a mieszkańcy Świebodzic są świadomi profilaktyki zdrowotnej.

W akcję czynnie zaangażowali się sekretarz miasta Sabina Cebula, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Jan Klepiec oraz wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Janusz Kościukiewicz. Nie tylko zachęcali mieszkańców do udziału, ale również sami skorzystali z badań.

Partnerem akcji był SP ZOZ Miejski Ośrodek Zdrowia w Świebodzicach.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group