Piątek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosława
Czytających: 597
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/ Kraj: Czas przedświątecznych zakupów to czas prosperity dla oszustów

Wtorek, 29 listopada 2011, 18:04
Aktualizacja: 18:11
Autor: Ika
Świdnica/ Kraj: Czas przedświątecznych zakupów to czas prosperity dla oszustów
Fot. red
W dobie dużej dostępności internetu , chcąc uniknąć przedświątecznego zgiełku coraz częściej sięgamy po zakupy robiąc je w e–sklepach i na aukcjach internetowych.

Niestety pomimo szeregu zabezpieczeń nie zawsze nasze transakcje są bezpieczne a towar, który zamawiamy nierzadko różni się od tego w opisie. Chcąc zabezpieczyć się przed utratą pieniędzy, zszarganiem nerwów i co najgorsze wizyty na komisariacie należy pamiętać przede wszystkim o tym,że:

- „Super okazje”. Nie zawsze to, co widoczne jest na zdjęciu musi być takie samo w rzeczywistości, lub nabyte przez sprzedawcę w sposób legalny. UWAGA NA PRÓBKI i podróbki

-Jeśli chcesz wziąć udział w aukcji internetowej, sprawdź wiarygodność sprzedawcy, jego poprzednie aukcje oraz opinie kupujących na jego temat /takie informacje odnajdziesz w historii transakcji danego sprzedawcy – sprawdź czy posiada jakieś „negatywy”.

-Jeśli licytujesz w aukcji internetowej , poczekaj do zakończenia aukcji nim przelejesz pieniądze sprzedawcy. Sprawdź, czy sprzedawca umożliwia opłatę przy odbiorze – to również wskazuje na jego wiarygodność.

-Korzystając z zagranicznych serwisów aukcyjnych nie daj się namówić na transakcję poza aukcją.

-Jeśli dostałeś maila z informacją o wygraniu aukcji, sprawdź dokładnie czy wiadomość pochodzi od rzeczywistego sprzedawcy, zwłaszcza gdy podany w niej jest nr konta, na który masz przelać należność. Gdy masz wątpliwości nawiąż korespondencję ze sprzedającym.

-Chroń swoje dane osobowe i hasła dostępowe. Nie wysyłaj nikomu kserokopii swoich dokumentów oraz nie podawaj haseł np. po „Kliknięciu” w linkach zawartych w wiadomościach mailowych.

-Pamiętaj, że zawsze w razie jakichkolwiek wątpliwości możesz skontaktować się z obsługą portalu aukcyjnego.

Tych kilka zasad może uchronić Cię przed stratą pieniędzy i niepotrzebnym stresem. Gdy jednak padniesz ofiarą oszustów nie zwlekaj z wizytą na posterunku policji. Każda kradzież nawet ta internetowa jest przestępstwem.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group