Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 979
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Czekają ich zasłużone wakacje

Wtorek, 11 czerwca 2013, 11:49
Aktualizacja: 11:50
Autor: red.
Żarów: Czekają ich zasłużone wakacje
Fot. użyczone
Wspólne integracyjne spotkania, krajoznawcze wycieczki, uczelniane zajęcia, konkursy i zabawy. Studenci żarowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zakończyli czwarty rok akademicki. W piątkowe popołudnie, 7 czerwca w ostatnim przedwakacyjnym spotkaniu podsumowali kolejny rok swojej działalności.

Zebranie było również okazją do wręczenia żarowskim seniorom certyfikatów ukończenia kolejnego roku akademickiego, które na ich ręce składał burmistrz Leszek Michalak. Podczas spotkania dokonano również wyboru nowego zarządu uczelni. Na jej czele, przez kolejne dwa lata stać będzie obecna prezes uniwersytetu Krystyna Markiewicz. Powakacyjną działalność uczelnia wznowi tuż pod koniec września.

- Czy na emeryturze można się nudzić? A kto ma na to czas? - śmieje się prezes żarowskiej uczelni Krystyna Markiewicz. I dodaje – Trzeba przyznać, że miniony rok dla naszych studentów był bardzo aktywny. Tradycyjnie już w naszym programie znalazły się wykłady i zajęcia fakultatywne, wycieczki i udziały w konkursach oraz uniwersjadach. Kolejny już rok nauki ukończyło153 studentów seniorów i mam nadzieję, że na takiej liczebności nie poprzestaniemy. Naszym najważniejszym celem jest przedłużyć emerytom i rencistom okres twórczego życia. Chcemy być aktywni, uczyć się, ćwiczyć, bo jak śpiewał Marek Grechuta „Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy”.

Słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Żarowie są głównie emeryci i renciści niezależnie od formalnego poziomu wykształcenia. Działalność żarowskiej uczelni opiera się przede wszystkim na aktywizacji intelektualnej, kulturalnej i fizycznej słuchaczy, edukacji w zakresie nauczania języków obcych, upowszechnianiu technologii informatycznej, inspirowaniu twórczości słuchaczy, współdziałaniu z organizacjami i stowarzyszeniami działającymi na rzecz społeczności akademickiej.

- Słuchacze aktywnie uczestniczą w życiu akademickim uczelni, biorąc udział w wszelkiego typu imprezach akademickich i nierzadko włączają się w organizowane akcje społeczne. Wspólnie ze społecznością akademicką tworzymy wielopokoleniową platformę wymiany doświadczeń, uczestnicząc i kultywując także rocznice świąt narodowych – dopowiada Dorota Nicieja, studentka żarowskiego uniwersytetu.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group