Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 968
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Czekają na kanalizację

Wtorek, 17 maja 2016, 6:40
Autor: opr. red.
Strzegom: Czekają na kanalizację
Fot. www.strzegom.pl
Trwa kanalizowanie gminy Strzegom. Kanalizacji sanitarnej nie posiadają jeszcze Grochotów, Stawiska, Modlęcin, Skarżyce, Godzieszówek. Częściowo skanalizowane są Rusko i Bartoszówek.

- Trwają prace związane z opracowaniem dokumentacji projektowej na budowę sieci kanalizacji wraz z przyłączami we wsi Rusko. Zakres prac obejmuje zaprojektowanie kanalizacji sanitarnej w nieskanalizowanej dotychczas części Ruska wraz z odprowadzeniem ścieków do istniejącej oczyszczalni – mówi Dorota Borkowska, prezes WiK w Strzegomiu.

Modernizacji doczeka się również oczyszczalnia ścieków w Rusku z powodu jej wyeksploatowania. Opracowano już dwuwariantową koncepcję rozbudowy tego obiektu. W następnej kolejności zostanie wykonana dokumentacja projektowa na skanalizowanie Modlęcina i Godzieszówka. Oba warianty przewidują usprawnienie ciągu mechanicznego, części biologicznej oraz gospodarki osadowej. - Po wyborze najbardziej optymalnego wariantu pod względem technicznym, ekonomicznym i eksploatacyjnym ogłoszony zostanie przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej na podstawie, której wykonywane będą roboty budowlane – wyjaśnia Dorota Borkowska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group