Wtorek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 1310
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Czekali wiele lat

Wtorek, 7 marca 2023, 13:11
Autor: red
Żarów: Czekali wiele lat
Fot. UM Żarów
Na realizację tych inwestycji mieszkańcy naszego miasta czekali z wielką niecierpliwością. Ruszyły prace przy budowie dróg w rejonie ulic Topolowej, Jaworowej i Wiosennej w Żarowie.

Wraz z remontem dróg przebudowane zostanie również skrzyżowanie przy ul. Wiosennej, Jaworowej, Jarzębinowej i Pogodnej. Prace inwestycyjne, które realizowane są w ramach zadania „Przebudowa dróg gminnych ul. Wiosenna, Jaworowa, Topolowa wraz z przebudową i rozbudową skrzyżowania ul. Wiosenna, Jaworowa, Jarzębinowa i Pogodna w Żarowie" zostaną w całości przeprowadzone w tym roku.

- Obecnie trwają prace na ul. Topolowej. Wykonywane jest tam korytowanie ziemi i układane są poszczególne warstwy konstrukcyjne drogi. W najbliższych dniach prace tożsame będą wykonywane w miejscu projektowanego chodnika oraz ścieżki rowerowej. Rozpoczną się również prace związane z budową oświetlenia ulicznego. Jeżeli pozwolą na to warunki pogodowe, prace będą prowadzone etapami zlokalizowanymi pomiędzy skrzyżowaniami, aby zminimalizować utrudnienia dla mieszkańców. Na ulicy Jaworowej rozpoczęły się natomiast prace związane z remontem sieci wodociągowej, które przeprowadzane są przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Żarowie – informuje kierownik Referatu Inwestycji Urzędu Miejskiego w Żarowie Wojciech Lesiak.

Na realizację tego zadania gmina Żarów pozyskała rządowe dofinansowanie w wysokości 1 575 044,50 zł, a całkowita wartość prac wyniesie 3.450.058,33 złotych. Inwestycja jest finansowana ze środków budżetu gminy Żarów oraz Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Niebawem kolejne drogi na terenie naszego miasta zyskają nowe nawierzchnie asfaltowe, co wpłynie nie tylko na poprawę wizerunku tej części osiedla domków jednorodzinnych, ale przede wszystkich bezpieczeństwo naszych mieszkańców.

- Jest to długo wyczekiwany remont przez mieszkańców tej części Żarowa. W ramach inwestycji powstanie nowa asfaltowa nawierzchnia, chodniki, ścieżka rowerowa, oświetlenie. Ponadto, powstanie także nowe skrzyżowanie na ul. Topolowej i Słowiańskiej, co z pewnością będzie dobrą alternatywą przejazdu dla osób, które do tej pory jeździły przez wąską ul. Wyspiańskiego – mówi zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Zakres inwestycji obejmuje wykonanie nowej nawierzchni z betonu asfaltowego, nowych chodników z kostki betonowej, ścieżki rowerowej, oświetlenia, kanalizacji deszczowej i niezbędnej infrastruktury drogowej. W ramach zadania przebudowane zostanie także czterowlotowe skrzyżowanie na skrzyżowanie typu rondo. Dodatkowo w ramach konieczności wprowadzenia elementów Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego powstaną wyniesione i doświetlone przejścia dla pieszych. Zgodnie z podpisaną umową, zakończenie inwestycji przewidziano jesienią bieżącego roku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group