Sobota, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 1338
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Czereśniowa w remoncie

Niedziela, 7 kwietnia 2024, 13:40
Autor: red
Świdnica: Czereśniowa w remoncie
Fot. UM Świdnica
Nawierzchnia gruntowa ulicy Czereśniowej w Świdnicy zmieniona zostanie na asfaltową. Powstaną nowe chodniki po obu stronach drogi. W ramach zadania wykonane zostaną przykanaliki kanalizacji deszczowej wraz z montażem wpustów, a także wybudowany będzie kanał technologiczny.

- Będzie wygodniej i bezpieczniej. Będzie to już kolejna z kilkunastu zlikwidowanych dróg gruntowych stanowiących dojazd do posesji mieszkalnych na terenie Świdnicy – mówi prezydent miasta, Beata Moskal-Słaniewska.

Wykonawcą inwestycji jest Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. Jej koszt to ponad 700 tysięcy złotych. Zgodnie z umową prace powinny zakończyć się w terminie 7 miesięcy od dnia podpisania umowy, czyli do końca października br.

Przypomnijmy, że od 2015 roku zrealizowano między innymi przebudowę dróg o nawierzchni gruntowej przy ulicach: Legii Nadwiślańskiej, Letniej, Szczęśliwej, Podmiejskiej, Józefa Longina Sowińskiego, Chłopskiej, Rzemieślniczej, Deszczowej, drogę do klubu seniora przy ul. Rolniczej, a także drogę dojazdową do Szkoły Podstawowej nr 2. Wybudowano również sięgacze ulic: Kątnej i Franciszka Jarzyny, Świętojańskiej, gen. Władysława Sikorskiego, Leśnej i Brata Alberta.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group