Środa, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 996
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gogołów: Cztery lata panowania najmłodszego sołtysa w Polsce

Niedziela, 1 lutego 2015, 15:29
Aktualizacja: 15:33
Autor: red.
Gogołów: Cztery lata panowania najmłodszego sołtysa w Polsce
Fot. użyczone
W 2011 roku został najmłodszym sołtysem w Polsce. Dziś postanowił oddać panowanie w Gogołowie w ręce Agnieszki Piasecznej. 23–letni Adam Strach ocenia swoje czteroletnie rządy i pragnie podziękować mieszkańcom Gogołowa.

- Moja kadencja jako sołtysa niewielkiej wsi Gogołów w Gminie Wiejskiej Świdnica rozpoczęła się na początku roku 2011, a dobiegła końca w tym roku. W tej kadencji nie ubiegałem się ponownie o stanowisko sołtysa, ale zastąpiła mnie Pani Agnieszka Piaseczna, która według mnie jest osobą zasługującą na miano sołtysa naszej miejscowości. Nowej Pani sołtys życzę wielu sukcesów oraz zaangażowania mieszkańców w życie sołectwa.

Bardzo gorąco pragnę podziękować mieszkańcom wsi Gogołów za zaufanie jakim obdarzyli mnie 4 lata temu oraz za współpracę przez całe moje urzędowanie. Wspólnie udało nam się wiele zrobić, mimo że nie wszyscy mieszkańcy to zauważali, jednak Ci którzy brali aktywny udział w życiu społecznym wsi na pewno to dostrzegli.

Dziękuję bardzo serdecznie radzie sołeckiej z którą prężnie działaliśmy mimo nie raz braku czasu. Udało nam się cyklicznie organizować dzień kobiet, dożynki wiejskie, mikołaja, zajęcia aerobiku czy tez zumby, jak i brać aktywny udział w życiu sportowym Gminy Świdnica (braliśmy aktywny udział w cyklicznych zawodach sportowych w których zostaliśmy wyróżnieni nagrodami pieniężnymi za które udało nam się zakupić wiele niezbędnych sprzętów niezbędnych do funkcjonowania sołectwa, jak i świetlicy wiejskiej). Nadmieniam iż ww. zawody tyczyły aktywizacji mieszkańców w wieku 35+

Przez 4 lata naszej kadencji udało nam się rozpocząć inwestycję budowy chodnika o której ludzie mówili już od czasów powojennych (inwestycja nie została zakończona). Sumiennie dbaliśmy o ulepszenie estetyki wsi, poprzez co udało nam się usytuować tablicę reklamującą naszą wieś jak i wybudować piękny skalniak w centrum wioski, ustawić 2 nowe tablice ogłoszeń oraz 2 nowe ławeczki służące do wypoczynku ludzi.

We wsi również posiadamy piękny zalany kamieniołom granitu który do dzisiejszego dnia służy do wypoczynku okolicznym mieszkańcom oraz turystom. O jego estetykę dbaliśmy równie sumiennie poprzez ciągły kontakt z PZW. Naszym priorytetem było zadbanie o bezpieczeństwo naszych mieszkańców, a w szczególności malusińskich, zadbaliśmy o budowę chodnika, jak i ustawienie spowalniaczy na ruchliwej drodze biegnącej ku kamieniołomowi, jednak inwestycji nie udało nam się dokończyć.

Tragedią naszej wioski był pożar kościoła na którego remont dostaliśmy dotację w wysokości 10000 zł. W trakcie naszej kadencji udało się zamontować kilka punktów świetlnych, jak i koszy na szkło, papier i plastik.

Reasumując, przedsięwzięć było wiele, ale nie raz bywało ciężko, mam nadzieje że nowej Pani sołtys i radzie sołeckiej będzie lepiej. Jeszcze raz gorąco dziękuje wszystkim za wszystko i każdemu z osobna bo wiele mi pomogliście. Na koniec bardzo serdecznie pragnę podziękować pracownikom Urzędu Gminy w Świdnicy na czele z Panią Wójt Teresą Mazurek za 4-letnią współpracę i za okazałe serce, zawsze na ile to było możliwe mogłem na Was liczyć - wyznaje Adam Strach, były już sołtys Gogołowa.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group