Poniedziałek, 15 kwietnia
Imieniny: Bazylego, Tytusa
Czytających: 1066
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Czujne oko znów nie zawiodło

Piątek, 29 marca 2024, 11:52
Aktualizacja: 12:54
Autor: red
Świdnica: Czujne oko znów nie zawiodło
Fot. Straż Miejska Świdnica
Wybrane interwencje świdnickiej Straży Miejskiej na zgłoszenia mieszkańców w okresie 22–28 marca 2024 roku.

22.03.20224r. godz.22.33 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny śpiącego przy jednej z bram na ulicy Kozara-Słobódzkiego. Wcześniej spał on na klatce schodowej. Na miejscu strażnicy szybko zlokalizowali nietrzeźwego. Udało się ustalić jego dane personalne i miejsce zamieszkania. Mężczyzna został doprowadzony do miejsca zamieszkania i przekazany ojcu.

26.03.2024r. godz.6.58 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie operatora monitoringu wizyjnego dotyczące dwóch osób spożywających alkohol w rejonie placu zabaw przy pl.Michała Drzymały. Na miejscu potwierdzono zgłoszenie. Jedna osoba została ukarana mandatem karnym w drugim przypadku miłośnik alkoholu stanie przed Sądem Rejonowym w Świdnicy.

26.03.2024r. godz.7.22 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwej kobiety, który spała w jednej z bram przy ulicy Siostrzanej. Strażnicy stwierdzili, że z kobietą nie można nawiązać żadnego kontaktu. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które przewiozło nietrzeźwą do szpitala „Latawiec”.

26.03.2024r. godz.15.55 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny śpiącego na placu zabaw przy pl.Michała Drzymały. Patrol dobudził nietrzeźwego i nakazał opuszczenie tego miejsca. Sprawcą tego czynu okazał się bezdomny, wielokrotnie karany za naruszenia prawa, niemal zawsze pod wpływem alkoholu. Tym razem również sprawę rozpatrzy sąd.

27.03.2024r. godz.18.18 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy przyjął zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczącego mężczyzny śpiącego na ławce poczekalni dworca PKP Świdnica Miasto przy ulicy Dworcowej. Na miejsce skierowano patrol straży miejskiej. Po obudzeniu, nietrzeźwy mężczyzna stał się wyjątkowo agresywny i wulgarny. Funkcjonariusze szybko opanowali sytuację. Mężczyzna z założonymi kajdankami znalazł się w przedziale dla osób zatrzymanych radiowozu straży. W czasie przekazywania agresora do Policyjnej Izby Zatrzymań okazało się, że jest on poszukiwany do odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności.

27.03.2024r. godz.19.40 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny śpiącego pod mostem w rejonie ulicy Westerplatte. Zgłaszający twierdził, że jest on przykryty starymi kołdrami ale może potrzebować pomocy. Funkcjonariusze naszej jednostki potwierdzili zgłoszenie. Na miejscu zastali bezdomnego Grzegorza M. Mężczyzna odmówił przyjęcia jakiejkolwiek pomocy twierdząc, że sam świetnie daje sobie radę.

28.03.2024r. godz.10.41 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące mężczyzny leżącego na posadzce świdnickiej katedry. Na miejscu patrol zastał bezdomnego Wojciecha P. Mężczyznę obudzono, nie pomogły tłumaczenia, że modli się leżąc na posadzce. Funkcjonariusze nakazali opuszczenie świątyni.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group