Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 885
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: „Czwórka” lekkoatletyką stoi

Piątek, 30 maja 2014, 15:05
Aktualizacja: 15:06
Autor: MDvR
Świdnica: „Czwórka” lekkoatletyką stoi
Fot. użyczone
Obecny sezon lekkoatletyczny Gimnazjum nr 4 im. Noblistów Polskich w Świdnicy zakończyło zdecydowanie na plusie. Sukcesy uczniów potwierdzają zasadność budowy kompleksu lekkoatletycznego w ramach Projektu UMWD „Dolny Śląsk dla Królowej Sportu”, powstania od roku szkolnego 2014/2015 klasy sportowej lekkoatletyka chłopców i dziewcząt oraz utworzenie sekcji LA przy szkolnym UKS G4.

Swoje sukcesy „Czwórka” rozpoczęła jesienią od bardzo udanego startu w Drużynowych Biegach Przełajowych. 10 – osobowe drużyny chłopców i dziewcząt w rywalizacji miejskiej zajęły odpowiednio I i II miejsce, awansując do etapu powiatowego. W Żarowie Gimnazjum nr 4 powtórzyło sukces, bo drużyny stanęły na tych samych stopniach podium, a drużyna męska awansowała do finału dolnośląskiego.

Kolejnymi zawodami lekkoatletycznymi była Drużynowa Liga LA, składająca się z kilku konkurencji biegowych i trzech technicznych. W klasyfikacji generalnej tych zawodów Gimnazjum nr 4 zajęło dwa drugie miejsca w kategorii chłopców i dziewcząt.

Swoją siłę w LA szkoła potwierdziła w odbywających się ostatnio Indywidualnych Mistrzostwach LA. Podobnie jak jesienią – zawody odbywały się w kilku konkurencjach biegowych i technicznych. W etapie miejskim uczniowie Gimnazjum nr 4 stawali wiele razy na podium, co dało w klasyfikacji generalnej I miejsce dla chłopców i II dla dziewcząt a w rezultacie Gimnazjum nr 4 zdobyło 10 , najwięcej punktów przyznawanych w sportowej rywalizacji międzyszkolnej. Z 40 osobowej reprezentacji aż 22 osoby i 4 sztafety zakwalifikowały się do dalszego etapu – Finału Strefy Wałbrzyskiej, która odbyła się 22 maja w Świdnicy. Na zawodach, pomimo niesprzyjających warunków do rywalizacji, 30 osobowa reprezentacja dała z siebie wszystko i aż 10 osób i jedna sztafeta zakwalifikowała się do Dolnośląskiego Finału.

28 maja we Wrocławiu podczas rozgrywanego Dolnośląskiego Finału Indywidualnych Mistrzostw LA najbardziej utalentowani uczniowie z Gimnazjum nr 4 mieli okazję rywalizować z najlepszymi zawodnikami z Dolnego Śląska nierzadko kadrowiczami Polski. Pobijając swoje rekordy życiowe, udowodnili, że kierunek jaki obrała szkoła (klasa lekkoatletyczna), jest właściwy. Mamy nadzieję, że ich młodsi koledzy będą brali z nich przykład i rozwijali swoje talenty w klasie sportowej o profilu lekkoatletyka oraz szkolnym klubie UKS G4.

(Gim. 4)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group