Czwartek, 18 kwietnia
Imieniny: Alicji, Bogusławy
Czytających: 1520
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Czy drogowcy nie dadzą się zimie?

Wtorek, 15 grudnia 2009, 11:58
Aktualizacja: Sobota, 2 stycznia 2010, 13:02
Autor: opr.JoKa
Świdnica: Czy drogowcy nie dadzą się zimie?
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Niewielki śnieg i całkiem spory mróz zaczynają dawać we znaki świdnickim kierowcom. Zwłaszcza na bocznych trasach wieczorem i rano można było kręcić piruety. Czy drogowcy tym razem nie dadzą się przechytrzyć zimie? Jakie działania już podjęto i gdzie szukać pomocy?

Rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy informuje:
Ponad 55 ton soli i piasku rozsypali na świdnickich ulicach drogowcy. Całodobowe dyżury w ramach akcji zima pełnione są od piątku 11 grudnia. Pierwsze działania profilaktyczne podjęto 12 grudnia. Wtedy 5 tonami soli posypano miejsca, które po przymrozkach mogły być śliskie

– Takie działanie stosujemy w rejonach przejść dla pieszych, przed znakami „stop”, przejazdami kolejowymi, na ostrych łukach i wzniesieniach, trudnych skrzyżowaniach, a także na nawierzchni z kostki brukowej. Działania profilaktyczne mają sprawić, że w razie przymrozków jezdnie będą mniej śliskie – mówi Maciej Gleba, dyrektor Departamentu Komunikacji Urzędu Miejskiego w Świdnicy. – W zależności od intensywności opadów po świdnickich drogach jeżdżą trzy pługopiaskarki, dwie solarki wyposażone w pługi oraz ciągniki z pługiem i rozrzutnikami mieszanki.

Typową akcję odśnieżania służby drogowe rozpoczęły w nocy z 14 na 15 grudnia zużywając ponad 50 ton soli i piasku.Miasto w tym roku dba o 162 ulice. Blisko o 500 tys. m kw. dróg gminnych, 77 tys. m kw. dróg wojewódzkich, a także część dróg dotychczas zarządzanych przez powiat – o pow. 17,5 tys. m kw.

Zimowym odśnieżaniem dróg miejskich i chodników do 2011 r. zajmuje się „Farma Miejska”. Zgodnie z umową w pierwszej kolejności odśnieżane są drogi, którymi kursuje komunikacja miejska, prowadzony jest ruch tranzytowy oraz miejsca najbardziej niebezpieczne. Następne w kolejności są ulice o mniejszym natężeniu ruchu. Przypominamy również, że odśnieżanie chodników należy do zarządców przyległych do nich nieruchomości. Zarządcy nieruchomości, którzy nie wywiązują się z tego obowiązku, w najlepszym wypadku mogą zostać pouczeni przez Straż Miejską. Grozi im jednak 100-złotowy mandat. Sprawa może także trafić do Sądu Grodzkiego.

Całodobowe telefony do dyspozytorów zarządów dróg odpowiedzialnych za zimowe utrzymanie:
„Farma Miejska” – drogi miejskie, drogi wojewódzkie – tel. 074 851 39 88;

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group