Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 980
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Czy można nauczyć się przedsiębiorczości w szkole?

Wtorek, 3 kwietnia 2018, 13:32
Autor: red
Świdnica: Czy można nauczyć się przedsiębiorczości w szkole?
Fot. UM Świdnica
Udzielenia odpowiedzi na to pytanie podjęli się realizatorzy oraz uczestnicy projektu „Miasta Trutnov i Świdnica razem dla biznesu”. Członkowie delegacji z Czech, a także świdniccy nauczyciele i doradcy zawodowi 27 marca br. w Świdnicy uczestniczyli w spotkaniu poświęconym tematyce przedsiębiorczości wśród młodzieży.

Panel dyskusyjny na temat rozwoju przedsiębiorczości wśród młodzieży miał miejsce po spotkaniu edukacyjnym, promującym lokalną przedsiębiorczość poprzez zaprezentowanie dzieciom oraz młodzieży historii świdnickich liderek biznesu i ścieżek rozwoju ich prężnie działających dziś firm. O swoich doświadczeniach biznesowych opowiedziały dwie kobiety sukcesu - Ewelina Kwit-Betlej, twórczyni marki kosmetyków Resibo oraz Agnieszka Kortas, twórczyni marki odzieżowej KORTAS.

Młodzież, środowisko nauczycielskie, delegaci z Czech oraz polscy partnerzy projektu „Miasta Trutnov i Świdnica razem dla biznesu” wysłuchali motywujących historii o ich drodze do założenia i prowadzenia biznesu w Świdnicy, gdzie marzenia i pasja mogą przeistoczyć się w sposób na życie.

Po spotkaniu rozgorzała dyskusja na temat nauczania przedsiębiorczości w szkołach oraz sensu i skuteczności udziału dzieci i młodzieży w spotkaniach takich, jak to, które odbyło się w świdnickim teatrze. Partnerzy projektu Trutnova oraz Świdnicy, nauczyciele, doradcy zawodowi oraz przedsiębiorcy skupili się na różnorodnych formach i metodach łączenia szkoły z przedsiębiorczością.

W trakcie spotkania uczestnicy doszli do wniosku, że edukacja w tym temacie zdecydowanie powinna wykraczać poza szkolne mury. Historie lokalnych przedsiębiorców, obcowanie z nimi, możliwość zadawania pytań, czy wizyty w firmach to dla młodzieży atrakcyjne sposoby na poznawanie lokalnego rynku pracy, dostrzeżenie perspektyw rozwoju i wskazówki do kierowania swoją dalszą ścieżką kariery.

Tym samym, poza szkołami, w edukację młodzieży powinny być zaangażowane lokalne firmy, przedsiębiorcy oraz instytucje otoczenia biznesu.

Projekt "Miasta Trutnov i Świdnica razem dla biznesu" jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Współpracy Transgranicznej 2014 - 2020 Interreg V-A Republika

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group