Środa, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 994
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Czy prywatni przewoźnicy ponownie zatrzymają się na Placu Grunwaldzkim?

Piątek, 30 stycznia 2015, 14:57
Aktualizacja: Sobota, 31 stycznia 2015, 18:43
Autor: red.
Świdnica: Czy prywatni przewoźnicy ponownie zatrzymają się na Placu Grunwaldzkim?
Fot. archiwum
Od kilku miesięcy prywatni przewoźnicy nie mogą się zatrzymywać na Placu Grunwaldzkim. Plany tras zostały skrócone i kończą się obecnie przy modernizowanym centrum przesiadkowym. Jest to związane z decyzją radnych Rady Miejskiej w Świdnicy, którzy nie dołączyli jednego z kluczowych przystanków w centrum miasta do wykazu zbiorczego, zawartego w stosownej uchwale. Stało się to dużym utrudnieniem dla wielu mieszkańców Wałbrzycha i powiatu świdnickiego.

- Do moich biur poselskich zwracają się mieszkańcy Wałbrzycha, Świebodzic, Jaworzyny Śląskiej i Żarowa, którzy podnoszą, że kierowcy busów odmawiają postojów na Placu Grunwaldzkim. Wynika to jednak z obowiązującej uchwały Rady Miejskiej w Świdnicy - tłumaczy Anna Zalewska, posłanka PiS.

W drodze podjętej interwencji postanowiła jednak przekonać Prezydenta Miasta i radnych, by powrócić do dotychczasowego rozwiązania, które było znacznie bardziej komfortowe dla osób korzystających z oferty prywatnych przewoźników. - Rozmawiałam już z właścicielami kilku firm przewozowych. Zgodnie twierdzą, że przywrócenie przystanku na Placu Grunwaldzkim będzie korzystne zarówno dla nich, jak i pasażerów, którzy w niepochlebnych opiniach wypowiadają się o decyzji samorządowców - stwierdza Zalewska.

W tej sprawie posłanka wystąpiła już na ostatniej sesji Rady Miejskiej. Wystosowała także oficjalne wystąpienie do prezydent Moskal-Słaniewskiej oraz radnych. Podkreśliła, że obowiązująca uchwała jest bardzo niekorzystna dla mieszkańców sąsiednich gmin, korzystających z usług prywatnych przewoźników. Ponadto zauważyła, że Plac Grunwaldzki jest kluczowym przystankiem logistycznym, położonym w bezpośrednim centrum miasta.

- Zastanawiam się nad argumentami, które mogły zdecydować o wyłączeniu przystanku na Placu Grunwaldzkim. Z jednej strony jest on stale użytkowany przez autobusy komunikacji miejskiej i nikt nie wyobraża sobie jego likwidacji, z drugiej strony prywatni przewoźnicy również korzystają z przystanków miejskich, tyle tylko, że w innych częściach miasta - mówi posłanka i dodaje, że w tej sprawie trzeba będzie poszukać kompromisu korzystnego zarówno dla władz miejskich, jak i korzystających z oferty prywatnych busów. Ma przy tym nadzieję, że problem uda się szybko wyjaśnić.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group