Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Marii, Mariki
Czytających: 863
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Czy zostaną zachowane nocne dyżury w aptekach świdnickich?

Czwartek, 5 kwietnia 2012, 11:24
Aktualizacja: 16:54
Autor: red
Świdnica: Czy zostaną zachowane nocne dyżury w aptekach świdnickich?
Fot. red
Zgodnie z ustawą Prawo farmaceutyczne do zadań Rady Powiatu należy określenie rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych, dostosowanego do potrzeb ludności oraz zapewnienie dostępności do świadczeń farmaceutycznych, również w porze nocnej, niedziele i święta.

Rozpoczęły się prace związane z przygotowaniem projektu stosownej uchwały.

W dniu 26 marca 2012 r. odbyło się posiedzenie Komisji Ochrony Zdrowia Rady Powiatu w Świdnicy, na którym m.in. dyskutowano na temat zasad pracy aptek ogólnodostępnych z terenu Powiatu Świdnickiego w porze nocnej, w niedziele, święta oraz inne dni wolne od pracy. W rozmowach uczestniczyli przedstawiciele aptek ze Strzegomia i Świebodzic oraz Wiceprezes Okręgowej Rady Aptekarskiej Dolnośląskiej Izby Aptekarskiej we Wrocławiu.
W trakcie spotkania potwierdzone zostało przez właścicieli aptek wcześniej prezentowane stanowisko, że nie są zainteresowani otwarciem aptek w godzinach nocnych i przez całą dobę w święta i dni wolne od pracy.
W miesiącu kwietniu br. przewidywane są kolejne spotkania z udziałem środowiska aptekarskiego, przedstawiciela Dolnośląskiej Izby Aptekarskiej, władz samorządowych Strzegomia i Świebodzic, zmierzające do wypracowania optymalnego stanowiska dot. rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie Powiatu Świdnickiego.

Mamy nadzieję, że uda się osiągnąć satysfakcjonujące rozwiązanie w tej sprawie, gdyż w grę wchodzi zabezpieczenie potrzeb zdrowotnych mieszkańców naszego powiatu – mówi Alicja Synowska – Wicestarosta Świdnicki.
Do czasu podjęcia przez Radę Powiatu w Świdnicy uchwały regulującej powyższe zagadnienia obowiązuje rozkład godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie Powiatu Świdnickiego określony uchwałą Zarządu Powiatu w Świdnicy z dnia 24 października 2006 r.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group