Poniedziałek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 1329
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Witoszów Dolny: Czyściochowa Akademia

Poniedziałek, 25 kwietnia 2022, 11:59
Aktualizacja: 12:00
Autor: red
Witoszów Dolny: Czyściochowa Akademia
Fot. Gmina Świdnica
To już drugi rok funkcjonowania „Czyściochowej Akademii” w Przedszkolu w Witoszowie Dolnym. W ramach tych zajęć dzieci wyrabiają prawidłowe nawyki higieniczno–kulturalne, utrwalają podstawowe zasady higieny oraz nawyki prozdrowotne, co wpływa pozytywnie na rozwijanie ich aktywności poznawczej.

- Przedszkolaki uczestniczą w zabawach ruchowych i muzycznych, wspólnie omawiają i ustalają zasady dbania o higienę rąk, jamy ustnej, korzystania z toalety wykonując różne ciekawe aktywności i eksperymenty oraz prace plastyczne. W ramach programu dzieci wspólnie tworzą efektowne prace konkursowe na tematy związane z elementami higieny – mówi z dumą dyrektor przedszkola Renata Piotrowska.

Najmłodsi mieszkańcy gminy ułożyli razem higieniczną rymowankę o poprawnym myciu dłoni, zaprojektowali swoją wannę marzeń oraz wykonali postać przyjaznej bakterii. W każdym momencie mogą też skorzystać z fachowego wsparcia, bowiem na terenie hali sportowej w Witoszowie Dolnym zlokalizowany jest gabinet stomatologiczny.

Miło nam poinformować, że dzięki aktywności i zaangażowaniu plastycznemu dzieci, Przedszkole w Witoszowie Dolnym wygrało edukacyjne upominki, które przypominają jak dbać o zdrowie i praktykować higieniczne nawyki.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group