Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 938
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Czysta Świdnica

Poniedziałek, 6 czerwca 2022, 17:24
Autor: red
Świdnica: Czysta Świdnica
Fot. organizatorzy
W piątek, 10 czerwca o godz. 10.00 na świdnickim Rynku rozpocznie się Festyn Ekologiczny „Czysta Świdnica” organizowany przez Wydział Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego. Wydarzenie zainauguruje otwarcie Centrum Edukacji Ekologicznej w budynku Miejskiego Centrum Wspierania Inicjatyw, Rynek 39–40. Udział w festynie zapowiedziała Ambasador Kanady w Polsce i Białorusi, Leslie Scanlon.

Liczne atrakcje dla najmłodszych świdniczan zorganizuje m.in. Fundacja „Odzyskaj Środowisko”. Wspólnie poszukamy odpowiedzi na pytanie: jak pszczoły trafiają do uli z recyklingu? Poznamy smak pyłku pszczelego, miodu koniczynowego i miodowych żelków, odtańczymy pszczeli taniec, sprawdzimy, czym różni się smok od smogu, zagramy w EKOmilionerów. Dla dzieci przygotowane zostaną również dmuchańce oraz stanowisko do malowania twarzy.

- Liczę, że festyn ekologiczny, który będzie propagował selektywną zbiórkę odpadów, uświadomi mieszkańcom, jak łatwo jest dbać o środowisko naturalne, pokazując przy tym poprawne zasady recyklingu. Mam nadzieję, że nasze działania spodobają się mieszkańcom, a wydarzenie które organizujemy będzie odbywało się cyklicznie - mówi Krystian Werecki, dyrektor Wydziału Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

W Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej będzie można podziwiać wystawę prac Katarzyny Samczyńskiej w nurcie Trash Art zrealizowaną w ramach projektu Elektryczne Śmieci. Zatopione kable, druty, fragmenty aluminium, miedzi i drewna pochodzące z recyklingu elektrycznych śmieci to motywy przewodnie dwóch niezwykłych kolekcji zaprojektowanych i wykonanych przez Katarzynę Samczyńską, absolwentkę Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. „Beeżuteria” poprzez kształty i kolory nawiązuje do pszczół, z kolei Ogrody w Szkle stanowią zaproszenie do świata natury w wydaniu eko.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group