Poniedziałek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 1147
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Czyste Świebodzice

Wtorek, 14 września 2021, 7:29
Aktualizacja: 8:30
Autor: red
Świebodzice: Czyste Świebodzice
Fot. UM Świebodzice
Piękna pogoda zachęciła Mieszkańców do udziału w kolejnej odsłonie akcji społecznej Posprzątajmy Świebodzice, której organizatorem był Urząd Miejski Wydział Gospodarki Nieruchomościami, Ochrony Środowiska i Zagospodarowania Przestrzennego przy wsparciu: ZGK Świebodzice Sp. z o.o., OSiR Świebodzice Sp. z o.o., Miejskiego Domu Kultury, ZWiK Świebodzice Sp. z o.o. oraz Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej.

W sobotę, 11 września, na ulicę Rekreacyjną licznie przybyły osoby chętne do udziału w sprzątaniu naszego miasta, wśród nich byli przedstawiciele szkół, stowarzyszeń i organizacji. Najliczniejszą grupę stanowiła młodzież z Zespołu Szkół, ale w wydarzeniu brali udział również: Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa Integracyjna, Stowarzyszenie Pomocy na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej i Klub Senior+. Akcję wsparły jednostki organizacyjne i lokalne firmy. Na miejscu z uczestnikami spotkał się również Burmistrz Miasta Paweł Ozga oraz Sekretarz Miasta Sabina Cebula.

Na miejscu uczestnicy zostali podzieleni na grupy i przydzieleni do jednej z czterech wytyczonych przez organizatorów tras: Ciernie, Zimny Dwór, ul. Sportowa, Książański Park Krajobrazowy od strony Świebodzic. Natomiast przedstawiciele ze spółki ZWiK posprzątali teren wokół zbiornika wody pitnej w Dobromierzu.

Następnie po wpisaniu się na listę, każdy otrzymał torbę promocyjną z herbem miasta, ulotkę dotyczącą zasad wstępnej segregacji odpadów, rękawiczki, worki (zbieranie odpadów odbywało się z zachowaniem zasad wstępnej segregacji), chwytaki przekazane przez Pawła Siodłaka ze Stowarzyszenia Czysty Wałbrzych i wodę.

O godzinie 10:30 zebranych powitał Kierownik Wydziału Gospodarki Nieruchomościami, Ochrony Środowiska i Zagospodarowania Przestrzennego Sławomir Sprawka. Podziękował wszystkim za przybycie i zaangażowanie w życie naszego miasta. Następnie dzięki wsparciu Prezesa ZGK Świebodzice Grzegorza Cabanka uczestnicy zostali zawiezieni do miejsc docelowych, a po mniej więcej dwóch godzinach przywiezieni z powrotem na stadion busami i autobusem miejskim.

Po powrocie z trasy każda osoba biorąca udział w akcji dostała ciepły posiłek oraz kawę lub herbatę i coś słodkiego. Partner akcji Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie przygotowało dla uczestników loterię z nagrodami, natomiast przy namiocie Spółki ZGK dzieci mogły rozwijać swoja kreatywność w zabawach ekologicznych.

Zakończenie akcji Posprzątajmy Świebodzice było jednocześnie rozpoczęciem Narodowego Dnia Sportu organizowanego przez OSiR Świebodzice Sp. z o.o. i drugiej edycji pięknej akcji charytatywnej Świebodzice Miastem Serc, której organizatorami był Miejski Dom Kultury wraz ze znanymi społecznikami Maciejem Więckiem i Mateuszem Brzuchaczem.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group