Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 952
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Czystsza woda w basenie Szkoły Podstawowej nr 4

Czwartek, 13 grudnia 2018, 13:17
Autor: red
Świdnica: Czystsza woda w basenie Szkoły Podstawowej nr 4
Fot. Wiktor Bąkiewicz/UM Świdnica
Dzieci korzystające na co dzień z basenu przy Szkole Podstawowej nr 4 w Świdnicy będą mogły od stycznia 2019 roku pływać w znacznie czystszej wodzie. Wszystko dzięki modernizacji, jakiej poddana została instalacja technologii uzdatniania wody. Koszt inwestycji wyniósł niewiele ponad 360 tys. zł.

Basen przy szkole numer 4 w Świdnicy funkcjonuje od 1993 roku i od tamtego czasu nie przeprowadzono żadnych prac modernizacyjnych dotyczących uzdatniania wody i wymiany urządzeń. Częste awarie i przestarzałe urządzenia powodowały problemy z ciągłością użytkowania obiektu. W ramach prowadzonej inwestycji wymieniono system filtrowania wody, zgodny z najnowszymi normami, co w efekcie sprawi, że czystość wody ulegnie znacznej poprawie. Zakupiono również specjalistyczny odkurzacz, bez którego funkcjonowanie basenu nie byłoby możliwe. Urządzenie czyści zarówno dno, a także ściany i linię wodną. Ponadto jego regularne użytkowanie w dużym stopniu ogranicza zużywanie chloru i innych preparatów chemicznych używanych do uzdatniania wody basenowej.
- Zakończono niezwykle ważną inwestycje z punktu widzenia bezpieczeństwa dzieci i innych osób korzystających z basenu przy Szkole Podstawowej nr 4. Od stycznia będą mogli pływać w wodzie, która spełnia najwyższe standardy. Zdajemy sobie sprawę, że cały budynek wymaga remontu. Aktywnie poszukujemy środków na jego termomodernizację – mówi Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

W trakcie trwania inwestycji podjęto decyzję o wymianie istniejącej rozdzielnicy zasilająco-sterującej, której stan techniczny nie zapewniłby bezpieczeństwa jej eksploatacji i mógłby stwarzać zagrożenie dla osób obsługujących lub użytkowników obiektu. Prowadzony remont zakończył się w połowie grudnia, a udostępnienie basenu dla użytkowników odbędzie się od stycznia 2019 roku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group