Piątek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 576
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Czytali w Żarowie

Wtorek, 12 września 2023, 11:52
Aktualizacja: 11:52
Autor: red
Żarów: Czytali w Żarowie
Fot. UM Żarów
Jak co roku Żarów przyłączył się do ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”. „Nad Niemnem", to jedna z najbardziej znanych powieści Elizy Orzeszkowej i to właśnie jej fragmenty czytaliśmy w poniedziałek, 11 września w ramach 12 edycji „Narodowego Czytania".

Do czytania organizatorzy wydarzenia, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Żarów, zaprosili włodarzy gminy: burmistrza Leszka Michalaka, zastępcę burmistrza Przemysława Sikorę, sekretarz gminy Sylwię Pawlik, przedstawicieli Rady Miejskiej w Żarowie, dyrektorów szkół i gminnych jednostek oraz przedstawicieli Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Żarowie. Tradycyjnie nie zabrakło dzieci i młodzieży. W gronie czytających byli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie, Szkoły Filialnej w Mrowinach, Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Imbramowicach, Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren w Zastrużu oraz Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego wraz z nauczycielami.

- Dziękuję dzieciom, młodzieży, nauczycielom i dyrektorom szkół oraz wszystkim, którzy przyłączyli się do kolejnej akcji „Narodowe Czytanie” w Żarowie. Wielkie podziękowania kieruję zwłaszcza do uczniów, których nie trzeba namawiać do czytania – mówił burmistrz Leszek Michalak.

Akcja „Narodowe Czytanie” odbywała się już po raz 12 pod patronatem Pary Prezydenckiej. Organizatorzy akcji Biblioteka Publiczna w Żarowie składa podziękowania wszystkim uczestnikom akcji i już teraz zaprasza na przyszłoroczną edycję.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group