Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 908
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Czytamy kryminały w ZSM w Świdnicy

Poniedziałek, 4 maja 2015, 9:14
Aktualizacja: 11:05
Autor: red.
Świdnica: Czytamy kryminały w ZSM w Świdnicy
Fot. użyczone
Wszystko zaczęło się w pierwszej połowie XIX wieku, a dokładnie w 1841 roku, kiedy to Edgar Allan Poe opublikował w Graham’s Magazine swoje opowiadanie pod tytułem Zabójstwo przy Rue Morgue. „Śledztwo będzie naszą rozrywką” powiedział główny bohater opowiadania – pierwszy w historii literatury detektyw – amator, szlachcic, który rozwiązywał zagadki dla przyjemności. Zdanie, które wypowiedział, może być uznawane za najkrótszą definicję powieści kryminalno – detektywistycznej.

Ten właśnie gatunek literacki wybrali bibliotekarze Zespołu Szkół Mechanicznych w Świdnicy, organizujący, już po raz drugi, wieczorek czytelniczy „Dobry wieczór z książką” – w tym roku pod hasłem „Czytamy kryminały”. Nie bez powodu, bowiem powieści kryminalne potrafią w sobie rozkochać na wiele sposobów. Jedni cenią w nich przystępną rozrywkę, inni ukazywanie poważnych problemów społecznych; jedni lekki język i cięty humor, inni – duszną atmosferę i udzielające się poczucie niepokoju. Kochamy w nich zwroty akcji, zawiłe intrygi, barwnych bohaterów, wyjście poza schemat lub, przeciwnie, grę z konwencją.

Wśród zaproszonych gości, miłośników kryminałów i czytania w ogóle, którzy zgodzili się przeczytać fragmenty swoich ulubionych książek, znajdują się znani przedstawiciele świata kultury i nauki naszego miasta: pani Bożena Kuźma, pani Adriana Miara, pani Dagmara Młot, pani Agnieszka Szymkiewicz, pan Zbigniew Curyl, nauczyciele i uczniowie ZSM: pani Aleksandra Warchała, pani Paulina Chudy, Emilia Kulig z kl. I c T, Karol Bonek z klasy I b T oraz z zaprzyjaźnionego ZSE – uczennica Estera Ofiara. W scenerii zaaranżowanej na miejsce krwawej zbrodni, zebrani wysłuchają fragmentów powieści m.in. Agathy Christie, Henninga Mankella, Stephena Kinga czy Camilli Läckberg.

Bibliotekarze i uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych w Świdnicy serdecznie zapraszają na spotkanie z książką w środę 22 kwietnia o godz. 17.30 do świetlicy szkolnej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group